HaberlerGündemTürkiye'nin En Büyüğü Canik"e Yapılıyor

Türkiye'nin En Büyüğü Canik"e Yapılıyor

Samsun'un Canik İlçe Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun'un ilk özel üniversitesinin ardından Türkiye'nin en büyük İmam-Hatip Lisesi'ni de Canik'e kazandırmaktan onur duyduğunu söyledi.

Türkiye'nin En Büyüğü Canik"e Yapılıyor
Samsun'un Canik İlçe Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun'un ilk özel üniversitesinin ardından Türkiye'nin en büyük İmam-Hatip Lisesi'ni de Canik'e kazandırmaktan onur duyduğunu söyledi.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Atatürk Mahallesi'nde kazı çalışmaları devam eden ve tamamlandığında Türkiye'nin en büyük İmam Hatip Lisesi olacak olan Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. Birim müdürleri ile birlikte okulun inşaat alanına giden Başkan Genç, çalışmalar hakkında ilgililerden bilgi aldı.

Vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Osman Genç, "İlçemize şehrimizin ilk özel üniversitesini kazandırdık. 9 yılda 14 yeni eğitim yuvası yaptık. Eğitime 3 milyon liralık yatırımla birlikte okullarımızın fiziki ve teknolojik ihtiyaçlarını giderdik. Şimdi ise Türkiye'nin en büyük İmam-Hatip Lisesi ilçemizde yükseliyor. Canik'in bir eğitim merkezi olması açısından eğitime yaptığımız yatırımlar geleceğimiz adına beni onurlandırıyor" dedi.

Okul hakkında da bilgi veren Başkan Osman Genç, "38 dönüm arazi üzerinde 80 derslik, kapalı spor salonu, konferans merkezi, dil, fen ve sosyal bilgiler laboratuvarlarının yanı sıra 370 öğrenci kapasiteli yurduyla sadece bölgenin değil, tüm ülkenin en büyük lisesi durumunda olacak. Tamamlandığında asgari 2 bin 400 öğrenci kapasiteli olacak olan okul, Ortadoğu, Balkanlar ve Kuzey Afrika'dan da öğrenci kabul ederek uluslararası bir kimliğe bürünecek. Bu okulun yapımında Samsunlu iş adamı Galip Öztürk'ün büyük desteği var. Samsun genelinde eğitime ve okulun yapımına verdiği büyük destekten dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Meteorolojiden kuvvetli buzlanma ve don olayı uyarısıMeteorolojiden kuvvetli buzlanma ve don olayı uyarısıTürkiye'den Yunanistan'a "Azınlıklar" tepkisiTürkiye'den Yunanistan'a "Azınlıklar" tepkisiŞanlıurfa'da tüplü soba patladı: 2 ölü, 2 yaralıŞanlıurfa'da tüplü soba patladı: 2 ölü, 2 yaralıTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildi
SIRADAKİ HABER