HaberlerGündemTürkiye’ye yasadışı yollarla girmeye çalışan 8 PKK'lı yakalandı

Türkiye’ye yasadışı yollarla girmeye çalışan 8 PKK'lı yakalandı

Suriye'den Türkiye'ye illegal yollarla geçmeye çalışan 8 PKK mensubu 4 kilogram patlayıcı madde ile birlikte yakalandı.

Türkiye’ye yasadışı yollarla girmeye çalışan 8 PKK'lı yakalandı

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Suriye'de PKK/KCK-PYD/YPG'nin kontrolünde bulunan Rakka bölgesinden, ülkemize batı illerimizde sansasyonel eylem yapmak amacıyla İlimiz Akçakale ilçesi Şehit Teymen Özkul Hudut karakolu sorumluluk bölgesinden ülkemize illegal yollarla geçiş yapan 8 Suriye uyruklu şahıs yakalanmıştır." denildi.

Açıklamanın devamında, "Şahısların üzerinde bulunan çanta içerisinde yapılan kontrollerde; 2 parça halinde pil, cep telefonu ve claymore mayını ile desteklenmiş yaklaşık 4 kilogram patlayıcı madde gerekli çevre güvenliği alınarak bomba imha ekiplerince olay yerinde imha edilmiştir. Şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyal ele geçirilmiştir. Yakalanan 8 şahsın Emniyet Müdürlüğümüzdeki işlemleri devam etmektedir." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER