HaberlerGündemTürkiye ve Tunus’tan "Özel Kuvvetler" tatbikatı

Türkiye ve Tunus’tan "Özel Kuvvetler" tatbikatı

​Milli Savunma Bakanlığı, Ankara'da 17-25 Ocak tarihleri arasında düzenlenen tatbikata ilişkin açıklama yaptı.

Türkiye ve Tunus’tan "Özel Kuvvetler" tatbikatı

Yapılan tatbikatla ilgili Bakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada, TSK'nın dost ve müttefik ülkelere destek vermeye devam ettiği belirtildi.  

Açıklamada, "İki ülke Özel Kuvvetleri arasında yapılan ilk tatbikat olma özelliğini taşıyor. 17-25 Ocak tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilen tatbikata iki ülkeden birer Özel Kuvvet timi katıldı. Tatbikatta sıhhi müdahale, meskûn mahallerde muharebe, helikopterden iniş ve çeşitli atış eğitimleri icra edildi. Ayrıca tatbikatın son evresinde iki ülke askerî yetkililerinin katılımıyla seçkin gözlemci günü düzenlendi." denildi.

Açıklamanın devamında, Türkiye ve Tunus Özel Kuvvetleri arasında ilk defa icra edilen tatbikatın önümüzdeki yıllarda da devam etmesi planlandığı kaydedildi.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER