HaberlerGündemTürkiye'nin ürettiği HİSAR-A+ füzesinin son testi yapıldı

Türkiye'nin ürettiği HİSAR-A+ füzesinin son testi yapıldı

Yerli HİSAR-A+ füzesinin TSK envanterine kabulünden önce son testi yapıldı. Harp başlığı kullanılarak yapılan atışta yüksek hızlı hedef uçağın uzak menzilden başarıyla vurulduğu duyuruldu.

Türkiye'nin ürettiği HİSAR-A+ füzesinin son testi yapıldı

Üretilen ilk milli ve yerli hava savunma sistemi olma özelliğini taşıyan ve ASELSAN ile ROKETSAN tarafından üretilen HİSAR-A+'nın TSK envanterine kabulünden önce yapılan son testi başarıyla gerçekleşti.

Yapılan çalışma hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HİSAR-A+'nın Savunma Sanayii Başkanlığının (SSB) koordinasyonuyla ASELSAN ve ROKETSAN tarafından geliştirilen ilk milli ve yerli hava savunma füze sistemi olduğunu belirtti.

Twitter hesabı üzerinden Savunma Sanayii Başkanlığınca yapılan videolu paylaşımda, TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen harp başlığı kullanılarak yapılan atışta yüksek hızlı hedef uçağın uzak menzille başarıyla vurulduğu belirtildi.

Başkanlığın paylaştığı videoda HİSAR-A+ füzesinin atışlı testlerine ait görüntülere yer verilerek, "Artık HİSAR A+ hazır. Hayırlı olsun!" denildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER