HaberlerGündemTürkiye’nin ilk yerli ve milli gözetim radarı Gaziantep’te

Türkiye’nin ilk yerli ve milli gözetim radarı Gaziantep’te

Gaziantep Valisi Davut Gül, Türkiye’de ilk defa yerli ve milli olarak geliştirilen Milli Gözetim Radarı'nda (MGR) incelemelerde bulundu.

Türkiye’nin ilk yerli ve milli gözetim radarı Gaziantep’te

Vali Gül, beraberinde Oğuzeli Kaymakamı Büşra Uçar ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünün önemli Ar-Ge projeleri arasında yer alan Türkiye’nin ilk yerli ve milli olan Primary Surveillance Radar (PSR) sistemi olma özelliğini taşıyan Milli Gözetim Radarı'nı (MGR) ziyaret etti.

Radar binası ve radarın çalışma sistemine ilişkin yetkililerden de bilgi alan Gül, Türkiye'nin ilk sivil havacılık amaçlı yaklaşma radar sistemi olan Milli Gözetim Radarı’nın Türkiye’nin ilk yerli ve milli gözetim radarı olduğunu söyledi.

Vali Gül’ün ziyareti ile ilgili Valilikten yapılan yazılı açıklamada ise bir milyon kilometrekarelik hava sahasında gözetim aracı olarak kullanılacak sistemin, hem Türkiye’nin bu alandaki ihtiyaçlarını karşılayacağı hem de dışa bağımlılığı ortadan kaldıracağı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER