HaberlerGündemTürkiye'nin en soğuk ili Ağrı oldu

Türkiye'nin en soğuk ili Ağrı oldu

Türkiye'de gece en düşük sıcaklık sıfırın altında 18 dereceyle Ağrı'da kaydedildi. Su deposunda 5 metreye ulaşan buz sarkıtları havadan görüntülendi.

Türkiye'nin en soğuk ili Ağrı oldu

Soğuk havanın etkisini sürdürdüğü Ağrı'da vatandaşlar araçlarını soğuktan korumak için üzerlerini çadır, battaniye, naylonla örtüyorlar.

Hayatın olumsuz etkilendiği kentte Fatih Mahallesi mezarlığında bulunan su deposundaki sızıntılar nedeni ile buz sarkıtları oluştu.

Sarkıtların 5 metreye kadar uzadığı su deposu, drone ile havadan görüntülendi.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde havanın parçalı, az bulutlu olması, sabah saatlerinde yer yer buzlanma, don olayı ile sis ve pus hadisesinin görülmesi bekleniyor.

Gece en düşük sıcaklık, sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 18, Ardahan'da 16, Kars'ta 14, Erzurum'da 9, Iğdır'da 8, Erzincan'da 2 derece ölçüldü.

Gün içinde en yüksek sıcaklığın Erzincan'da 9, Erzurum ve Iğdır'da 2, sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 2, Ağrı'da 5, Ardahan'da 7 derece olması tahmin ediliyor.

İLGİLİ HABERLER

Birçok suçtan aranması bulunan şahıs yakalandıBirçok suçtan aranması bulunan şahıs yakalandıTemiz Toplum Derneği: Devlet evsizler için kalıcı çözüm sağlamalıTemiz Toplum Derneği: Devlet evsizler için kalıcı çözüm sağlamalıVan Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde bulunan iş yerlerine kira kolaylığıVan Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde bulunan iş yerlerine kira kolaylığıPopülizm nedir? Popülizmin tarihçesi nereye dayanır?Popülizm nedir? Popülizmin tarihçesi nereye dayanır?Batman'da iki aile arasındaki husumet sona erdiBatman'da iki aile arasındaki husumet sona erdi
SIRADAKİ HABER