HaberlerGündemTürkiye'nin en soğuk ili Ağrı oldu

Türkiye'nin en soğuk ili Ağrı oldu

Türkiye'de gece en düşük sıcaklık sıfırın altında 18 dereceyle Ağrı'da kaydedildi. Su deposunda 5 metreye ulaşan buz sarkıtları havadan görüntülendi.

Türkiye'nin en soğuk ili Ağrı oldu

Soğuk havanın etkisini sürdürdüğü Ağrı'da vatandaşlar araçlarını soğuktan korumak için üzerlerini çadır, battaniye, naylonla örtüyorlar.

Hayatın olumsuz etkilendiği kentte Fatih Mahallesi mezarlığında bulunan su deposundaki sızıntılar nedeni ile buz sarkıtları oluştu.

Sarkıtların 5 metreye kadar uzadığı su deposu, drone ile havadan görüntülendi.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde havanın parçalı, az bulutlu olması, sabah saatlerinde yer yer buzlanma, don olayı ile sis ve pus hadisesinin görülmesi bekleniyor.

Gece en düşük sıcaklık, sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 18, Ardahan'da 16, Kars'ta 14, Erzurum'da 9, Iğdır'da 8, Erzincan'da 2 derece ölçüldü.

Gün içinde en yüksek sıcaklığın Erzincan'da 9, Erzurum ve Iğdır'da 2, sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 2, Ağrı'da 5, Ardahan'da 7 derece olması tahmin ediliyor.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER