HaberlerGündemTürkiye’nin en büyük ikinci camisinde Regaib Kandili ihya edildi

Türkiye’nin en büyük ikinci camisinde Regaib Kandili ihya edildi

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde bulunan Türkiye’nin en büyük ikinci camisi olan Sabancı Merkez Camii’nde Regaib kandili münasebetiyle program düzenlendi.

Türkiye’nin en büyük ikinci camisinde Regaib Kandili ihya edildi

Hicri takvime göre, Recep ayının ilk perşembeyi cuma gününe bağlayan gecesi olan Regaib Kandili, İslam âleminde ve Türkiye’de coşku ile idrak edilirken Adana’daki tüm camilerde de manevi coşku içinde idrak edildi.

Sosyal mesafe ve maske kurallarına dikkat ederek camiye gelen Adanalılar, okunan ilahi ve Kur’an'ı Kerim tilavetiyle gecenin maneviyatıyla dualar etti.

Program, akşam namazından sonra Sabancı Merkez Camii İmam Hatibi Ömer Altundağ’ın Kur’an'ı Kerim tilavetiyle başlarken, okunan ilahi ve salâvat-ı şeriflerle devam etti.

Kandil gecesini camide ihya etmek isteyen Adanalılara hitap eden Seyhan İlçe Müftüsü Mehmet Yaman, gecenin önemine dair vaazda bulundu.

Recep ile başlayan, Şaban ile devam eden ve Ramazan ile son bulan üç ayların müjdecisi olan Regaib Kandili'nin tüm İslam âleminde manevi coşku ile ihya edildiğini söyleyen Yaman, üç ayların ve Regaib Kandili’nin İslam âlemine hayırlar getirmesini temennisinde bulundu.

Üç aylar ve kandil gecelerinin Müslümanlar için bir fırsat olduğunu vurgulayan ve yılın her gününde tövbe etmek gerektiğini ifade eden Yaman, insanların sürekli muhasebe içerisinde olmaları gerektiğini ifade etti.

Program cemaatle kılınan yatsı namazının ardından sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER