HaberlerGündemTürkiye Karasularına itilen 105 düzensiz göçmen kurtarıldı

Türkiye Karasularına itilen 105 düzensiz göçmen kurtarıldı

​Yunanistan tarafından Türkiye Karasularına itilen 105 düzensiz göçmen Sahil Güvenlik Ekipleri tarafından kurtarıldı.

Türkiye Karasularına itilen 105 düzensiz göçmen kurtarıldı

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Yunanistan tarafından Türkiye Karasularına itilen göçmenleri kurtarmak için farklı tarih ve saatlerde 3 ayrı operasyon düzenledi.

Güvenlik Ekipleri, 5 Mart 2021 tarihinde saat 08.33’te, Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi Sivrice açıklarında lastik bot içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğu bilgisi alındığını belirtti.

Ekipler, Yunanistan unsurlarınca Türkiye Karasularına geri itilen lastik bot içerisindeki 31 düzensiz göçmeni kurtarıldı.

Ayvacık ilçesi açıklarında, yine Yunanistan tarafından geri itilen 38 düzensiz göçmenin kurtarıldığı belirtildi.

Üçüncü kurtarma operasyonu ise 4 Mart 2021 tarihinde saat 23.35’te gerçekleşti. Balıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarında lastik bot içerisinde 36 düzensiz göçmen Sahil Güvenlik Botu tarafından kurtarılarak karaya çıkarıldı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER