HaberlerGündemTürkiye ile Yunanistan arasında istikşafi görüşmeler bugün başlıyor

Türkiye ile Yunanistan arasında istikşafi görüşmeler bugün başlıyor

Türkiye ile Yunanistan arasında 5 yıl sonra tekrar başlayacak görüşmelerde Ege ve Doğu Akdeniz'deki sorunlar ele alınacak.

Türkiye ile Yunanistan arasında istikşafi görüşmeler bugün başlıyor

Ege'de kara suları, kıta sahanlığı, adaların silahsızlandırılması, coğrafi formasyonların yasal statüsü ve ulusal hava sahasının genişliği gibi konularda yaşanan anlaşmazlıklar, masadaki önemli gündem başlıkları olacak.

Türkiye ile Yunanistan arasında ilk istikşafi görüşmeler, 2002'de Ankara'da yapılmıştı. Taraflar arasında 2016'ya kadar 60 tur görüşme gerçekleştirilmiş, son görüşme Mart 2016'da Atina'da düzenlenmişti.

İLGİLİ HABERLER

Balkondan düşen 4 yaşındaki çocuk öldüBalkondan düşen 4 yaşındaki çocuk öldüMahallelerinde futbol sahası olmayan çocuklar semt sahası istiyorMahallelerinde futbol sahası olmayan çocuklar semt sahası istiyorSon haftada en çok vaka Sinop'ta görüldüSon haftada en çok vaka Sinop'ta görüldüAmbulans ile beton mikseri çarpıştı: 5 yaralıAmbulans ile beton mikseri çarpıştı: 5 yaralıAdıyaman'da "Mahalle Bahçesi" çalışması devam ediyorAdıyaman'da "Mahalle Bahçesi" çalışması devam ediyor
SIRADAKİ HABER