HaberlerGündemTürkiye ile Yunanistan arasında istikşafi görüşmeler bugün başlıyor

Türkiye ile Yunanistan arasında istikşafi görüşmeler bugün başlıyor

Türkiye ile Yunanistan arasında 5 yıl sonra tekrar başlayacak görüşmelerde Ege ve Doğu Akdeniz'deki sorunlar ele alınacak.

Türkiye ile Yunanistan arasında istikşafi görüşmeler bugün başlıyor

Ege'de kara suları, kıta sahanlığı, adaların silahsızlandırılması, coğrafi formasyonların yasal statüsü ve ulusal hava sahasının genişliği gibi konularda yaşanan anlaşmazlıklar, masadaki önemli gündem başlıkları olacak.

Türkiye ile Yunanistan arasında ilk istikşafi görüşmeler, 2002'de Ankara'da yapılmıştı. Taraflar arasında 2016'ya kadar 60 tur görüşme gerçekleştirilmiş, son görüşme Mart 2016'da Atina'da düzenlenmişti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER