HaberlerGündemTürkiye genelinde "Motosiklet ve Motorlu Bisiklet Denetimi" gerçekleştirildi

Türkiye genelinde "Motosiklet ve Motorlu Bisiklet Denetimi" gerçekleştirildi

Emniyet Genel Müdürlüğü, motosiklet ve motorlu bisikletlere yönelik 81 ilde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen denetimlerin sonuçlarını paylaştı.

Türkiye genelinde "Motosiklet ve Motorlu Bisiklet Denetimi" gerçekleştirildi

Türkiye'de son yıllarda motosiklet ve motorlu bisiklet sayısı ile kullanımının hızla arttığına dikkat çekilen açıklamada, özellikle salgının görülmeye başlandığı 2020 yılı mart ayından itibaren bu oranın daha da yükseldiğine vurgu yapıldı.

20-21 Şubat tarihlerinde, 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen denetimlerde 16 bin 905 motosiklet ve motorlu bisiklet sürücüsünün kontrol edildiği, 1168 sürücünün kurallara aykırı hareket ettiğinin belirlendiği aktarıldı.

Denetimlerde toplam 2 bin 449 kural ihlalinin tespit edilerek cezai işlem uygulandığı, 328 motosiklet ve motorlu bisikletin trafikten men edildiği ve 8 sürücünün belgelerine el konulduğu ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER