HaberlerGündemTürkiye genelinde "Motosiklet ve Motorlu Bisiklet Denetimi" gerçekleştirildi

Türkiye genelinde "Motosiklet ve Motorlu Bisiklet Denetimi" gerçekleştirildi

Emniyet Genel Müdürlüğü, motosiklet ve motorlu bisikletlere yönelik 81 ilde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen denetimlerin sonuçlarını paylaştı.

Türkiye genelinde "Motosiklet ve Motorlu Bisiklet Denetimi" gerçekleştirildi

Türkiye'de son yıllarda motosiklet ve motorlu bisiklet sayısı ile kullanımının hızla arttığına dikkat çekilen açıklamada, özellikle salgının görülmeye başlandığı 2020 yılı mart ayından itibaren bu oranın daha da yükseldiğine vurgu yapıldı.

20-21 Şubat tarihlerinde, 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen denetimlerde 16 bin 905 motosiklet ve motorlu bisiklet sürücüsünün kontrol edildiği, 1168 sürücünün kurallara aykırı hareket ettiğinin belirlendiği aktarıldı.

Denetimlerde toplam 2 bin 449 kural ihlalinin tespit edilerek cezai işlem uygulandığı, 328 motosiklet ve motorlu bisikletin trafikten men edildiği ve 8 sürücünün belgelerine el konulduğu ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER

Şüpheli şahıs ayağından vurularak durdurulduŞüpheli şahıs ayağından vurularak durdurulduMardin'de çıkan yangında tesisat dükkânı kullanılamaz hale geldiMardin'de çıkan yangında tesisat dükkânı kullanılamaz hale geldiElazığ AFAD Müdürü Pıhtılı Palu`daElazığ AFAD Müdürü Pıhtılı Palu`daDiyarbakır'da yeni yapıların olduğu bölgelere 16 kilometrelik yeni yolDiyarbakır'da yeni yapıların olduğu bölgelere 16 kilometrelik yeni yolVan’da evlere girerek hırsızlık yapan zanlılar yakalandıVan’da evlere girerek hırsızlık yapan zanlılar yakalandı
SIRADAKİ HABER