HaberlerGündemTürkiye-Azerbaycan "Kış-2021" tatbikatı sona erdi

Türkiye-Azerbaycan "Kış-2021" tatbikatı sona erdi

1 Şubat tarihinde başlayan "Kış-2021 Türkiye-Azerbaycan Birleşik Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı" sona erdi.

Türkiye-Azerbaycan "Kış-2021" tatbikatı sona erdi

Kars’ta gerçekleşen ve dün tamamlanan tatbikatın Seçkin Gözlemci Günü 11 Şubat Perşembe günü Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov ve kuvvet komutanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

MSB'den yapılan açıklamada, "Bu yıl ilk kez Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri ile müşterek icra ettiğimiz tatbikatta, Kara ve Hava unsurlarımız belirlenen hedefleri tam isabetle imha etti. Yerli ve millî silah teknolojimizin de kullanıldığı tatbikatta, Mehmetçiklerimizin kabiliyetleri göz doldurdu.

Azerbaycan ile müşterek icra ettiğimiz tatbikatta üstün başarı sergileyen tüm personelimizi ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerindeki kardeşlerimizi kutluyoruz." ifadelerine yer verildi.

İLGİLİ HABERLER

Malatya'da haklarında yakalama emri bulunan 36 kişi yakalandıMalatya'da haklarında yakalama emri bulunan 36 kişi yakalandıSalgın sürecinde bakır ürünlere talep arttıSalgın sürecinde bakır ürünlere talep arttıŞanlıurfa'da Hizb-ut Tahrir baskınında gözaltına alınan 11 kişi serbest bırakıldıŞanlıurfa'da Hizb-ut Tahrir baskınında gözaltına alınan 11 kişi serbest bırakıldıBursa'da yolcu otobüsü su kanalına devrildiBursa'da yolcu otobüsü su kanalına devrildiŞanlıurfa'da bir derneğin sosyal tesisinde yangın çıktıŞanlıurfa'da bir derneğin sosyal tesisinde yangın çıktı
SIRADAKİ HABER