HaberlerGündemTürkçe Olimpiyatları"na Katılan Çocuklar Aü"de

Türkçe Olimpiyatları"na Katılan Çocuklar Aü"de

11. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na katılan çocuklar, Akdeniz Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Abdullah Aziz Ergin’i ziyaret etti.

Türkçe Olimpiyatları"na Katılan Çocuklar Aü"de
11. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na katılan çocuklar, Akdeniz Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Abdullah Aziz Ergin’i ziyaret etti.

TÜRKÇEDER'in, Uluslararası Dil ve Kültür Festivali kapsamında düzenlediği 11. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na katılan çocuklar; Akdeniz Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Abdullah Aziz Ergin’i ziyaret etti. 1 Haziran 2013 Cumartesi akşamı, Akdeniz Üniversitesi Stadyumu’nda gerçekleştirilecek 11. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’nın Antalya gösterisine katılmak için 21 ülkeden gelen 79 öğrenciyi temsilen 8 öğrenci ve 5 öğretmenin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirten Rektör Vekili Prof. Dr. Abdullah Aziz Ergin, dünyanın dört bir yanından çocukları ağırlamaktan mutlu olduklarını söyledi. Prof.Dr.Ergin, “Bu olimpiyata katılmanız hem Türkiye’ye hem de Türkçe’ye verdiğiniz önemi gösteriyor. Farklı ülkelerden çocuklarımızın şarkılar söyleyecek, şiirler okuyacak kadar Türkçe’yi iyi bilmesi bizi çok mutlu ediyor” dedi.

Kırgızistan, Azerbaycan, Tacikistan, Sri Lanka, Almanya, Bulgaristan ve Uganda’dan gelen öğrenciler ise Prof. Dr. Ergin’e kendilerini tanıtırken, Antalya’yı ve Akdeniz Üniversitesi’ni çok beğendiklerini söylediler. Ziyarette olimpiyatta dereceye girdikleri şiir ve şarkıları seslendiren öğrenciler, Prof. Dr. Abdullah Aziz Ergin’den tam not aldılar. Günün anısına öğrencilere hediyeler veren Prof. Dr. Ergin, tüm çocuklara olimpiyatta başarılar diledi.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kazım Karabekir paylaşımıCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kazım Karabekir paylaşımıİşten çıkarılan işçiler eylem yaptıİşten çıkarılan işçiler eylem yaptıCumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde aşı sıkıntısı varCumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde aşı sıkıntısı varVali Erin patlama sonrası Tel Abyad'da inceleme bulunduVali Erin patlama sonrası Tel Abyad'da inceleme bulunduAğrı halkı doğalgaz ve elektrikte yüksek faturalara çözüm bekliyorAğrı halkı doğalgaz ve elektrikte yüksek faturalara çözüm bekliyor
SIRADAKİ HABER