HaberlerGündemTürk Kızılayı yardımsever kan bağışçısını bronz madalya ile ödüllendirdi

Türk Kızılayı yardımsever kan bağışçısını bronz madalya ile ödüllendirdi

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde, Türk Kızılayı'na en fazla kan bağışında bulunan M. Muharrem Bircan, bronz madalya ile ödüllendirildi.

Türk Kızılayı yardımsever kan bağışçısını bronz madalya ile ödüllendirdi
Yozgat’ın Yerköy ilçesinde, Türk Kızılayı'na en fazla kan bağışında bulunan M. Muharrem Bircan, bronz madalya ile ödüllendirildi.

Yozgat Kan Bağış Merkezi Doktoru Selçuk Cansız, ilçede kan bağışına en fazla destek veren M. Muharrem Bircan’ı bronz madalya ile ödüllendirdiklerini söyledi. Cansız, "Yerköy ilçemizde kan bağışı kampanyasına halkımızın büyük desteği oldu. Vatandaşlarımız içerisinde Kızılay’a 10 defa kan bağışında bulunarak katkı sağlayan sayın Muharrem Bircan’ı bronz madalya ile ödüllendirdik. Kendisini bu örnek davranışından dolayı kutluyorum.” dedi.

M. Muharrem Bircan da kan bağışının önemine değindi. Bircan, “Kan bağışı hem toplumsal hem kişisel açıdan çok önemlidir. Eğer kan verir isek vücut yeni kan üretir ve bu, vücut için yararlıdır. Her yıl binlerce insan, bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybediyor. Buna karşılık yapılan araştırmalar, yaklaşık 72 milyon insanın yaşadığı Türkiye’de yıllık kan bağış oranının, nüfusun yüzde 1′i kadar olduğunu gösteriyor. Oysa ki kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra bağış yapan kişinin sağlığını da olumlu yönde etkiliyor. Bu vesile ile bana bu ödülü layık gören Türk Kızılayı'na teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Kan Bağış Merkezi Doktoru Selçuk Cansız da Yozgat ve ilçelerinde üç ayda bir düzenlenen kan bağış kampanyası TIR’ının, 25-30 Ağustos tarihleri arasında Yerköy’de kampanya düzenlediğini belirterek, ilçe halkını kan bağışına destek vermeye davet etti.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan Tekin
SIRADAKİ HABER