HaberlerGündemTürk Eğitim Sen'den atamalarla ilgili milli eğitim şube müdürlerine suç duyurusu

Türk Eğitim Sen'den atamalarla ilgili milli eğitim şube müdürlerine suç duyurusu

Gaziantep Türk Eğitim Sen, okul müdürü atamalarıyla ilgili ilçe milli eğitim ve şube müdürleri hakkında cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Türk Eğitim Sen'den atamalarla ilgili milli eğitim şube müdürlerine suç duyurusu
Gaziantep Türk Eğitim Sen, okul müdürü atamalarıyla ilgili ilçe milli eğitim ve şube müdürleri hakkında cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Görevden alınan okul müdürleri ile ilgili basın açıklaması yapan Gaziantep Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Bekir Avan, ülke genelinde yapılan kıyım ile ilgili harekete geçerek suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti. Birilerinin 3 maymunu oynadığını dile getiren Bekir Avan, “Okul müdürlerine tetikçilik yapanlar asla cezasız kalmamalıdır. Eğitim çalışanları, Cumhuriyet tarihinin en büyük zulmünü yaşamaktadır. Yaşanan zulüm, 12 Eylül cuntasına ve 28 Şubatçılara rahmet okutmaktadır. Görevlerini başarıyla sürdüren okul müdürlerimizin AKP teşkilatları ve onların milli eğitim teşkilatlarına yerleştirdikleri tetikçiler tarafından müdürlüğüne son verilmiştir. Hırsızlık, yolsuzluk, bölücülerle işbirliği, milli değerlere düşmanlık süreciyle Türkiye Cumhuriyeti'ni parti devletine götüren AKP, Türk milli eğitiminin temel taşları olan okul müdürlerimizi partizanca kıyıma uğratmıştır.” diye konuştu.

Avan, suç duyurusunda bulunacakları isimleri şu şekilde sıraladı: Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, şube müdürleri Erkan Alpar ve Aydın Albak, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı ile şube müdürleri Osman Şahin, Şahin Yeter, Oğuzeli Milli Eğitim Müdürü Burhan Yüksel ve Şube Müdürü Ayfer Er, Nizip Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş ile Şube Müdürü Yahya Karaoğlan, Nurdağı Milli Eğitim Müdürü Murat Ergin Mideoğlu ve Şube Müdürü Şerafettin Çiloğulları, İslahiye Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Demirtaş ve şube müdürleri Mustafa Özdemir ile İbrahim Yağcı hakkında savcılığı suç duyurusunda bulunacağız.” Basın açıklamasının ardından Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER