HaberlerGündemTürk Eğitim Sen, okul müdürü değişikliklerini yargıya taşıyacak

Türk Eğitim Sen, okul müdürü değişikliklerini yargıya taşıyacak

Türk Eğitim-Sen, yanlı, adaletsiz, siyasi ve objektif olmadığı gerekçesiyle Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul müdürü değerlendirmelerini yargıya taşıma kararı aldı.

Türk Eğitim Sen, okul müdürü değişikliklerini yargıya taşıyacak
Türk Eğitim-Sen, yanlı, adaletsiz, siyasi ve objektif olmadığı gerekçesiyle Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul müdürü değerlendirmelerini yargıya taşıma kararı aldı.

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Müfit Bayraktar sendika binasında yönetim kurulu üyeleriyle, okul müdürleri değerlendirmelerinin siyasi ve objektif kriterlerinden uzak yapıldığını açıkladı. Türk Eğitim Sen olarak, Erzurum'da 80'e yakın okul müdürünün yerinin siyasi nedenlerde değiştirildiğini ifade etti. Sendika olarak eğitimdeki adaletsizliğe tepki gösterdiklerini belirten Bayraktar, konuyu yargıya taşıyacaklarını kaydetti. Çarşamba günü Erzurum Valiliği'ne atamalarla ilgili idari soruşturma açılması için dilekçe vereceklerini belirten Bayraktar, aynı gün yine Cumhuriyet Başsavcılığı'na da suç duyurusunda bulunacaklarına dikkat çekti. Adalet istediklerini sözlerine ekleyen Türk Eğitim Sen Şube Başkanı,"Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda müdür atamalarında usulsüzlük yapılmıştır. Adalettin, objektif değerlendirmelerden uzak siyasi tercihlerle okul müdür atamaları yapılmıştır. Türk Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen olarak çarşamba günü Valiliğe bu haksız atamaları yapan il ve ilçe milli eğitim müdürleri hakkında idari soruşturma açılması için dilekçe vereceğiz. Yine aynı gün Adliye Sarayı'na geçerek Cumhuriyet Başsavcılığı'na ilgililer hakkında görevi kötüye kullanmaktan suç duyurusunda bulunacağız. Kul hakkı yemenin bedeli ağır olmalı. Atamalarda adalet yerini bulana kadar eylemlerimiz ve tepkilerimiz devam edecek." dedi.

Bayraktar, Erzurum'da 157 okul müdürünün 100'ünün yandaş sendika üyesi kalanlarının ise herhangi bir sendikaya üye olmadığını da sözlerine ekleyerek,"157 müdürden 97'si yandaş sendikanın üyesi. Bu mu adalet, bu mu objektiflik bu mu kul hakkına saygı. Yaşanan haksızlıkları unutmayacağız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devleti ise bu hukuksuzluğa bağımsız yargı 'dur' diyecektir." şeklinde tepkisini dile getirdi.

İLGİLİ HABERLER

Millî Savunma Bakanı Akar Diyarbakır ve Malatya'da bulunan Ana Jet üslerini ziyaret ettiMillî Savunma Bakanı Akar Diyarbakır ve Malatya'da bulunan Ana Jet üslerini ziyaret ettiBakan Akar'dan Yunanistan'a Navtex tepkisiBakan Akar'dan Yunanistan'a Navtex tepkisiEyyüb Peygamber Makamı Çarsısı esnafı sorunlarının çözülmesini bekliyorEyyüb Peygamber Makamı Çarsısı esnafı sorunlarının çözülmesini bekliyorÇocuklar sabırsızlıkla Yaz Kur’an Kurslarının başlamasını bekliyorÇocuklar sabırsızlıkla Yaz Kur’an Kurslarının başlamasını bekliyorMuğla'da 12 günde 48 yıldırım yangınıMuğla'da 12 günde 48 yıldırım yangını
SIRADAKİ HABER