HaberlerGündemTürk Eğitim-Sen: Eğitim kurumu yöneticilerine ilişkin yönetmelik iptal edilmeli

Türk Eğitim-Sen: Eğitim kurumu yöneticilerine ilişkin yönetmelik iptal edilmeli

Türk Eğitim Sen Elbistan Temsilcisi Musa Demir, ‘Milli Eğitim Bakanlığı'na Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik'in iptal edilmesi gerektiğini söyledi.Yönetmelik kapsamında yapılan çalışmanın adil olmadığını savunan ve bu durumun eğitimde kutuplaşmalara yol açacağını iddia eden Türk Eğitim Sen Elbistan Temsilcisi Musa Demir, yaptığı açıklamada, “4 yıllık görev sürelerini dolduran okul ve kurum yöneticileri 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulmuş

Türk Eğitim-Sen: Eğitim kurumu yöneticilerine ilişkin yönetmelik iptal edilmeli
Türk Eğitim Sen Elbistan Temsilcisi Musa Demir, ‘Milli Eğitim Bakanlığı'na Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik'in iptal edilmesi gerektiğini söyledi.
Yönetmelik kapsamında yapılan çalışmanın adil olmadığını savunan ve bu durumun eğitimde kutuplaşmalara yol açacağını iddia eden Türk Eğitim Sen Elbistan Temsilcisi Musa Demir, yaptığı açıklamada, “4 yıllık görev sürelerini dolduran okul ve kurum yöneticileri 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulmuş; yapılan değerlendirmede 75 puan ve üzerinde puan alanların görevlendirmeleri uzatılmış, bu puanın altında kalanların ise yöneticilik görevleri sona erdirilmiştir. Bu değerlendirmeler yapılırken neredeyse her illerimizde tam anlamıyla bir kıyım ve zulüm yaşanmış; yıllarını eğitim yöneticiliğine vermiş, okulunu örnek konuma getirmiş pek çok yöneticiye sırf malum sendika üyesi olmadıkları için 75 puanın altında puan verilerek görevleri sonlandırılmıştır. İlçemizde ise 25 okul müdürünün görevleri elinden alınmıştır. Bu değerlendirmeleri yapanların birçoğu göreve daha yeni atanmış olup; yönetici ile ilgili bilgi ve kanaat sahibi olmayan kişilerdir. Buna rağmen değerlendirme yaparak; bu kıyım tablosunu ortaya çıkmasına neden olmuşlardır.” dedi.

Demir şunları kaydetti: “Kıyım ve zulüm boyutlarına ulaşan yeniden görevlendirme değerlendirmelerinin iptal edilmesi, eğitim camiasının huzuru ve eğitim sistemimizin geleceği açısından bir zorunluluktur. Bu nedenle yapılan değerlendirmelerin iptal edilmesini ve objektif, hakkaniyetli, başarı veya başarısızlığı esas alacak şekilde yeniden yapılması hususunda, Türk Eğitim Sen olarak bakanlığa yazılı başvuruda bulunduk.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER