HaberlerGündemTürk Birliği Teşkilatı Başkanından Hazreti Muhammed'e ve İslam'ın mukaddesatlarına hakaret

Türk Birliği Teşkilatı Başkanından Hazreti Muhammed'e ve İslam'ın mukaddesatlarına hakaret

Mersin'de psikoteknik merkezi de işleten Türk Birliği Teşkilatı Genel Başkanı Ferdi Kale, ağzından salyalar akarcasına Hazreti Muhammed'e ve İslam'ın mukaddesatlarına hakaret etme cüretinde bulundu.

Türk Birliği Teşkilatı Başkanından Hazreti Muhammed'e ve İslam'ın mukaddesatlarına hakaret

Türk Birliği Teşkilatı Genel Başkanı Kale'nin sosyal medya hesabından sarf ettiği sözler, duyarlı Müslümanların tepkisini çekti.

Kirli ağzıyla Hazreti Muhammed'i ve müminlerin annelerine yönelik alçak ifadeler kullanan Kale, bununla da yetinmedi ve mukaddes kitabımız Kur'an-ı Kerim'i alaya aldı.

İslam düşmanı Charlie Hebdo'nun yerel vazifesini alan Kale'nin, ağzındaki salyalarla İslam'ın mukaddesatlarını hedef almasına tepki gösteren duyarlı Müslümanlar, devletin kolluk güçlerini ve yargısını göreve çağırdı.

Benzer hakaretlerin Türkiye'de tanınmış bir kişiye yönelik yapılması halinde medyanın ve devletin tüm kademelerinin hemen harekete geçtiğine dikkat çeken duyarlı Müslümanlar, söz konusu İslam ve Hazreti Muhammed olunca aynı duyarlılığının gösterilmediğini ifade etti.

#ferdikaletutuklansın etiketiyle tepkilerini gösteren Müslümanlar, hiç kimsenin halkın büyük bir hürmet ve saygı gösterdiği Hazreti Muhammed'e ve İslam'ın mukaddesatlarına hakaret etme cüretine sahip olmadığını vurguladı.

İLGİLİ HABERLER

Birbirlerini bıçakladıkları iddia edilen karı-koca hayatını kaybettiBirbirlerini bıçakladıkları iddia edilen karı-koca hayatını kaybettiSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu il genelinde incelemelerde bulunduSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu il genelinde incelemelerde bulunduTürkiye'de 168 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiTürkiye'de 168 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiİstanbul'da beklenen kar yağışı başladıİstanbul'da beklenen kar yağışı başladı28 Şubat mağdurlarından Zekiye Yağmurcu vefat etti28 Şubat mağdurlarından Zekiye Yağmurcu vefat etti
SIRADAKİ HABER