HaberlerGündemTürk Birliği Teşkilatı Başkanından Hazreti Muhammed'e ve İslam'ın mukaddesatlarına hakaret

Türk Birliği Teşkilatı Başkanından Hazreti Muhammed'e ve İslam'ın mukaddesatlarına hakaret

Mersin'de psikoteknik merkezi de işleten Türk Birliği Teşkilatı Genel Başkanı Ferdi Kale, ağzından salyalar akarcasına Hazreti Muhammed'e ve İslam'ın mukaddesatlarına hakaret etme cüretinde bulundu.

Türk Birliği Teşkilatı Başkanından Hazreti Muhammed'e ve İslam'ın mukaddesatlarına hakaret

Türk Birliği Teşkilatı Genel Başkanı Kale'nin sosyal medya hesabından sarf ettiği sözler, duyarlı Müslümanların tepkisini çekti.

Kirli ağzıyla Hazreti Muhammed'i ve müminlerin annelerine yönelik alçak ifadeler kullanan Kale, bununla da yetinmedi ve mukaddes kitabımız Kur'an-ı Kerim'i alaya aldı.

İslam düşmanı Charlie Hebdo'nun yerel vazifesini alan Kale'nin, ağzındaki salyalarla İslam'ın mukaddesatlarını hedef almasına tepki gösteren duyarlı Müslümanlar, devletin kolluk güçlerini ve yargısını göreve çağırdı.

Benzer hakaretlerin Türkiye'de tanınmış bir kişiye yönelik yapılması halinde medyanın ve devletin tüm kademelerinin hemen harekete geçtiğine dikkat çeken duyarlı Müslümanlar, söz konusu İslam ve Hazreti Muhammed olunca aynı duyarlılığının gösterilmediğini ifade etti.

#ferdikaletutuklansın etiketiyle tepkilerini gösteren Müslümanlar, hiç kimsenin halkın büyük bir hürmet ve saygı gösterdiği Hazreti Muhammed'e ve İslam'ın mukaddesatlarına hakaret etme cüretine sahip olmadığını vurguladı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER