HaberlerGündemTunceli’de bazı bölgeler geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Tunceli’de bazı bölgeler geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi

​PKK operasyonları kapsamında Tunceli Merkez, Ovacık, Pülümür, Hozat ve Nazımiye İlçe sınırları içerisindeki 29 ayrı bölge 16 Ocak 2021'e kadar geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildiği belirtildi.

Tunceli’de bazı bölgeler geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Konuya ilişkin Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlar nedeniyle, halkın can ve mal güvenliğinin korunması bakımından girilmesinde sakınca bulunan, Tunceli Merkez, Ovacık, Pülümür, Hozat ve Nazımiye İlçe sınırları içerisindeki 29 ayrı bölgede 01 Ocak 2021-16 Ocak 2021 tarihleri arasında geçici özel güvenlik bölgesi ilan edilmiştir." denildi.

Geçici özel güvenlik bölgesi ilan edilen bölgeler şu şekilde sıralandı:

"Merkeze bağlı Bali ve Kutu dereleri, Baylık Köyü, Çığırlı Yaylası; Karameşe, Tapan Tepe ve Vezgür Tepe, Kurutlu ve Yakacık Mahalle bölgeleri. Hozat ilçesine bağlı Ali Boğazı, Kıran Deresi, Beyazdağ Bölgesi. Ovacık ilçesine bağlı Balkayalar, Ali Geçiti Sırtı, Karadere, Eroğlu ve Eğerci mahalleleri; Gayretbaba, Sincikdağı, Kınıkan ve Mahmutkömü tepeleri, Gölanyaylası, Aslıca Köyü, Doğanca Mahallesi Aktaş ve Maden dereleri. Nazimiye ilçesine bağlı Hanköy Mahallesi, Tavuklu Mahallesi, Doğantaş Köyü, Dokuzkayalar bölgeleri ile Pülümür ilçesine bağlı Kızılmescit ve Altınhüseyin Köyü Bölgesi."

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER