HaberlerGündemTüketici Soğuk Çayı Sevdi

Tüketici Soğuk Çayı Sevdi

Çaykur Haziran ayında “didi” ismi ile piyasaya sürdüğü soğuk çay ile satış rekorları kırıyor.

Tüketici Soğuk Çayı Sevdi
Çaykur Haziran ayında “didi” ismi ile piyasaya sürdüğü soğuk çay ile satış rekorları kırıyor.

Çaykur’un uzun bir AR-GE çalışması sonucunda hazırlayarak piyasaya sürdüğü “Didi” isimli soğuk çay satış rekorları kırıyor. İlk aşamada tek fabrikada üretimi yapılan yoğun talep üzerine üç fabrikada üretimine devam edilen “Didi” üretiminde piyasadan gelen taleplerin karşılanmasında güçlük çekiliyor. Üç ayda 45 milyon adet satış gerçekleştirilirken, yurt dışından gelen talepler üzerine 9 farklı dilde yeni ambalajlar oluşturuluyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, “Yurtiçi talepleri olduğu kadar yurtdışından da soğuk çayımıza ciddi talepler var. Didi ihracatına henüz başlamadık ama 9 dilde yeni ambalajlarını hazırladık. Yakın bir zamanda yurtdışına ihracımız da başlayacaktır. Tüketici soğuk çayımızı çok sevdi. Bugüne kadar yaklaşık 45 milyon adet soğuk çay satışımız oldu. Bu rakam ülkemizde her iki kişiden birinin soğuk çayımızdan içtiğini gösteriyor. Limon, şeftali ve bergomat aromalı olarak üç çeşit çıkardığımız soğuk çayımızı ilerleyen günlerde daha da çeşitlendireceğiz” dedi.

Öte yandan Çaykur 2013 yılı yaş çay alımı kampanyasında üç farklı sürgünde üreticisinden toplamda 664 bin ton çay aldı. Çay alımlarını sürdüren Çaykur’un daha önce hedeflenen 250 bin tonluk alımların üzerine çıkmış oldu.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan Tekin
SIRADAKİ HABER