HaberlerGündem'Traktörlere reflektör takın' kampanyası başlatıldı

'Traktörlere reflektör takın' kampanyası başlatıldı

Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği ‘Görünmek için römorkunuza reflektör takın’ kampanyasına Karacabey’de başlandı.

'Traktörlere reflektör takın' kampanyası başlatıldı
Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği ‘Görünmek için römorkunuza reflektör takın’ kampanyasına Karacabey’de başlandı.

Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Karslıoğlu, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, Karacabey Kaymakamı Ahmet Yurtseven, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ın yanı sıra sivil toplum kuruluşlarıyla çiftçilerin katıldığı kampanyanın başlangıç töreni Karacabey Bölge Trafik Denetleme İstasyonu bahçesinde gerçekleştirildi. Törende konuşan Bursa Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, ölümlü trafik kazalarının önlenmesinde alınması gereken önemlere dikkat çekmek ve bilinçlendirmek amacıyla bu tür faaliyetleri organize ettiklerini söyledi. Karacabey ve Mustafakemalpaşa ilçelerinin tarımsal faaliyetleri sebebiyle traktör kullanımında başı çektiğini ifade eden Durmuşlar, "Amacımız sizlere ceza kesmek değil, can güvenliğinizi sağlayıcı tedbirleri almanızı sağlamaktır." dedi. Tarlalarda çamurlanan römorkların arka aydınlatmaların fark edilmesini sağlayarak üzücü olayların önüne geçmeyi amaçladıklarını vurgulayan Sabri Durmuşlar, kampanyanın Türkiye’ye örnek olmasını diledi.

Vali Yardımcısı Mustafa Karslıoğlu da konuşmasında traktörlerin karıştığı kazalara ilişkin istatistik bilgileri vererek bunun asgariye indirilmesi adına bu tür uygulamalara imza attıklarını söyledi. BM Sağlık Örgütü’nün eylem planı çerçevesinde pilot illerden olan Bursa’da ilk aşamada ölümlü trafik kazalarının yüzde 50 oranında azaltılması taahhütleri bulunduğunu açıklayan Karslıoğlu, daha önce emniyet kemeri kullanımı ve aşırı hızla araç kullanımına karşı başlattıkları projelerin olumlu etki gösterdiğini belirtti. Vali Yardımcısı Mustafa Karslıoğlu, traktörün yoğun kullanım alanı Karacabey’de reflektör kullanımıyla kazaların önlenmesine katkı sağlamayı hedeflediklerini ifade ederek, çiftçilere kurallara uymada hassasiyet göstermelerini istedi.

Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Mustafa Karslıoğlu’nun ilk reflektörü çakmasıyla kampanya başladı. Kampanya kapsamında traktör sürücülerine ücretsiz reflektör dağıtılıyor.

İLGİLİ HABERLER

Mardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklamasıEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde incelediSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
SIRADAKİ HABER