HaberlerGündemTrabzon Ticaret Ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri Tanışma Yemeğinde Bir Araya Geldi

Trabzon Ticaret Ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri Tanışma Yemeğinde Bir Araya Geldi

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TTSO) yeni meclis üyeleri Meclis Başkanı Ali Osman Ulusoy ve Yönetim Kurulu Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu'nun düzenlediği yemekte bir araya geldi.

Trabzon Ticaret Ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri Tanışma Yemeğinde Bir Araya Geldi
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TTSO) yeni meclis üyeleri Meclis Başkanı Ali Osman Ulusoy ve Yönetim Kurulu Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu'nun düzenlediği yemekte bir araya geldi.

Trabzon’da bir otelde düzenlenen yemekte konuşan TTSO Meclis Başkanı Ali Osman Ulusoy, bu dönem müşterek çalışmaların birlik beraberlik içerisinde geçmesini ümit ettiğini vurguladı. . TTSO'nun 7 bin civarında üyesi bulunduğunu vurgu yapan Meclis Başkanı Ulusoy "Tabii seçimler de kaybeden olur, kazanan olur. Bunları biz hep yaşadık, gördük. Ama şunu yaşadık şunu gördük ki, 40 yılı aşkın bu odadayım. Mecliste olduk, uzun yıllardan beride meclis başkanlığım devam ediyor. Bu dönemde sağolun hepinize gönülden teşekkür ediyorum. Yine lütfettiniz, takdir ettiniz bu sefer de bizi seçtiniz. Bu meclisin hepsi benim dostum. Bu şehirde yaşayan problemi olmayan bir insan olarak düşünüyorum. Hiçbir arkadaşım içinde bana oy verdi vermedi diye de düşünmüyorum. Gönlüm isterdi ki şimdiye rakipsiz seçildim. Bu sefer böyle oldu. Ona da her hangi bir sözüm yok, olamazda" dedi.

TTSO Başkanı Ali Osman Ulusoy herkes için bu dönem daha nazik, daha centilmen, daha iyi bir çalışma dönemi olacağını düşündüğünü kaydetti. Demokrasinin gereği seçim yarışlarının sürdüğünü, artık geride kaldığını anımsatan Ulusoy "Seçimlerden sonra herkes hele bir şehirde yaşayan insanlar dostça geçinmeleri lazım. Seneler çabuk geçiyor. Geçmişten uzun yıllar çalıştığımız arkadaşlar geçen dönem gelemedi, bu dönem çok yakın, dostlarım arkadaşlarım geldi. Tabiki bu gençler için çok daha geçerli. Bu dönem aramıza genç arkadaşlarımız katılmıştır. Odalar, meclisler, birer okuldur demiyorum. Çünkü herkes iş güç sahibi ki buralara gelmiş. Odanın neler yaptığını, bize de zaman zaman sorulur. Ticaret ve sanayi odaları ne yapar? Genelde, çalışmalar, mücadeleler, yorulmalar, sonrasında seçilip odaya gelinir. Gelinince düşünülür ki, biz çok mücadele ettik. ama beklediğimizi bulamadık. Hiç bir zaman öyle düşünmemek lazım” diye konuştu.

TTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu da meclis üyeleri tanışma yemeğinde bir konuşma yaptı. Birlikte çalışılacak dört yıl öncesinde meclis üyelerinin birbiri ile tanışmasında büyük fayda olduğunu ifade eden Hacısalihoğlu, meclis çatısı altında meclis üyelerinin dört yıllık çalışma döneminde bir evlilik gibi bir arada samimi bir ortamda geçirileceğine işaret etti. Hacısalihoğlu "Çok samimi bir ortam geçireceğiz. Çünkü bu yapacak olduğumuz görev bunu gerektiriyor. Sürekli birlikte olacağız. Bu birliktelik zaman içinde bir samimiyete dönüşecek. Bu nedenle ilk günden itibaren samimi olmakta yarar var. Renkli ve güzel bir ortamda bu dönemi geçireceğimizi düşünüyorum. Göreve bağlı olarak bir araya geldik. Bizi buralara getiren, temsil için gönderenler, elbette bizden görev bekleyecekler, bir taraftan görevimizi yaparken, bir taraftan da şehrin seçilmiş insanları olarak bizler bize yakışan şekilde buradaki görevimizi sürdüreceğiz. Bir taraftan da örnek insan olarak hayatımızı sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Meteorolojiden Bitlis için fırtına ve çığ uyarısıMeteorolojiden Bitlis için fırtına ve çığ uyarısıAnkara Valiliğinden vatandaşlara "buzlanma ve don" uyarısıAnkara Valiliğinden vatandaşlara "buzlanma ve don" uyarısıÇöken binanın altında kalan kadın hayatını kaybettiÇöken binanın altında kalan kadın hayatını kaybettiMARSU’dan, birer gün arayla aynı aboneye iki fatura haberine ilişkin açıklamaMARSU’dan, birer gün arayla aynı aboneye iki fatura haberine ilişkin açıklamaÇöken binanın altında kalan anne ve 3 çocuğu yaralandıÇöken binanın altında kalan anne ve 3 çocuğu yaralandı
SIRADAKİ HABER