HaberlerGündemTonlarca uyuşturucu maddenin ele geçirildiği operasyonlarda 16 gözaltı

Tonlarca uyuşturucu maddenin ele geçirildiği operasyonlarda 16 gözaltı

​Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından Lice ilçe merkezi ve kırsalında gerçekleştirilen operasyonlarda milyonlarca adet kök keneviri, yaklaşık 3 ton esrar maddesi ve mühimmat ele geçirildi.

Tonlarca uyuşturucu maddenin ele geçirildiği operasyonlarda 16 gözaltı

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca yapılan açıklamada, Diyarbakır'ın Lice ilçesi merkez ve kırsal mahallelerinde gerçekleştirilen Narko-Terör Tırpan-2 Operasyonunda bir milyon 203 bin adet kök keneviri, 2 ton 920 kilogram esrar maddesi, 2 kilo 200 gram toz esrar ve mühimmat ele geçirildiği, 26 ayrı adreste yapılan arama sonucu 16 şüphelinin yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

Geçtiğimiz yıl bölgede yapılan gerçekleştirilen operasyon bilgilerine yer verilen açıklamada, "Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca 2020 yılında icra edilen narko-terör operasyonlarında yaklaşık 100 milyon kök kenevir imha edilmiş, 55 ton 152 kilogram esrar ele geçirilmiştir. Kararlılıkla sürdürülen çalışmalarla uyuşturucu maddeyi imal eden ve ticaretini yapan şüpheliler de birer birer tespit edilmiş ve yakalanmaları çalışma başlatılmıştır." denildi.

Açıklamanın devamında, "İki hafta önce ilk dalgası gerçekleştirilen Narko-Terör Tırpan-1 Operasyonunda, Diyarbakır merkezi ile Lice ve Hani ilçelerinde 42 ayrı adreste yapılan arama neticesinde yakalanan 31 şüpheliden 19’u tutuklanmış, 7 şüpheli hakkında adli kontrol kararı verilmiştir. Yakalanan şüphelilerin 2020 yılında, 21 olayda ele geçirilen 2 milyon 514 bin kök kenevir, 2 ton 407 kilogram esrar ve 337 kilogram skunk maddesinin sahibi oldukları ve ticaretini yaptıkları aylar süren çalışmalar sonucu ortaya konulmuştur." ifadelerine yer verildi.

Bir milyon 203 bin kök keneviri ve 3 ton esrar maddesi ele geçirildi

Bugün gerçekleştirilen operasyonun ayrıntılarının aktarıldığı açıklamada, "Narko Terör Tırpan Operasyonu’nun ikinci dalgası ise Diyarbakır ve Lice ilçe merkezi ile Lice ilçesi Duru, Kıralan, Karahasan, Dernek ve Daralan mahallelerinde bugün icra edilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın devamında, "15 ara yakalamada ele geçirilen bir milyon 203 bin kök kenevir ve 2 ton 920 kilogram esrar maddesinin sahibi olan şüphelilerin yakalanması amacıyla 26 ayrı adreste yapılan arama sonucu 16 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. Yapılan aramada 2 kilo 200 gram toz esrar, 6 ruhsatsız av tüfeği, 137 av tüfeği fişeği, bir kurusıkı tabanca ve 3 adet hassas terazi ele geçirilmiştir." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi Batman’ı avantajlı hale getirecekHayvancılık Organize Sanayi Bölgesi Batman’ı avantajlı hale getirecekRefüje çıkan aracın sürücüsü yaralandıRefüje çıkan aracın sürücüsü yaralandıKuzuların anneleriyle buluşma sevinciKuzuların anneleriyle buluşma sevinciBağlar'da bir yıl içinde 4 milyon 728 bin ambalaj atığı toplandıBağlar'da bir yıl içinde 4 milyon 728 bin ambalaj atığı toplandıİş yerine silahı saldırı: 3 ağır yaralıİş yerine silahı saldırı: 3 ağır yaralı
SIRADAKİ HABER