HaberlerGündemTIR"lar alev alev yandı

TIR"lar alev alev yandı

Mersin'de bir TIR’ın dorsesinde çıkan yangın park halindeki 3 TIR'a daha sıçradı. Yangında 4 TIR alev alev yandı.

TIR"lar alev alev yandı
Mersin'de bir TIR’ın dorsesinde çıkan yangın park halindeki 3 TIR'a daha sıçradı. Yangında 4 TIR alev alev yandı.

Alınan bilgiye göre, olay Akdeniz ilçesi Özgürlük Mahallesi'nde bir TIR garajında meydana geldi. İddiaya göre, şoför S.Ş.’nin, 33 CZB 49 plakalı TIR’ı, dorsesinden çıkardığı sırada kablolardan bir anda kıvılcım çıktı. Kıvılcımın dorseye sıçramasıyla alevler bir anda büyüdü. Yangın, kısa sürede park halindeki 33 AJZ 03, 33 DC 543 ve 73 KB 251 plakalı TIR'lara da sıçradı.

Yangına ilk müdahaleyi, garajdaki şoförler ile çevredeki vatandaşlar yaptı. Vatandaşların etkili olamaması üzerine olay yerine Büyükşehir Belediyesi’ne ait itfaiye ekipleri geldi. Ekipler, yaptıkları müdahale sonrası alevleri güçlükle kontrol altına aldı. Alevlerin kontrol altına alınmasının ardından yangının çıktığı dorse kullanılmaz hale geldi. Diğer 3 TIR’ın dorseleri de kullanılamaz hale geldi. Yangında çekicilerde de hasar oluştu. Polis ekipleri yangınla ilgili inceleme yaparken, olay yerinde toplanan vatandaşların uzaklaştırılması sırasında güvenlik güçleriyle kalabalık arasında kısa süreli arbede yaşandı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER