HaberlerGündemTeslim olan PKK mensubu kadın ailesiyle buluşturuldu

Teslim olan PKK mensubu kadın ailesiyle buluşturuldu

Van Valiliği, 8 yıldır Irak ve Suriye'de PKK içerisinde faaliyet yürüten ve yapılan ikna çalışmaları sonucu teslim olan kadının Edremit ilçesinde ailesiyle buluşturulduğunu duyurdu.

Teslim olan PKK mensubu kadın ailesiyle buluşturuldu

Van Valiliği, 2012 yılında Van'ın Gürpınar ilçesinden örgüte katılan ve 2012-2020 yılları arasında Irak (Metina, Haftanin, Gara, Pencewin ve Asos kamplarında) ve Suriye'de faaliyet yürüten PKK mensubu bir kadının yapılan ikna çalışmaları sonucu teslim olduğunu açıkladı.

İsmi açıklanmayan kadının, Edremit İlçe Jandarma Komutanlığında ailesiyle buluşturulduğu belirtildi.

Yakınlarıyla buluşturulan kadının, buluşma sonrası yaptığı konuşmada, hayatının en önemli kararını vererek örgütten ayrıldığını ve teslim olduğunu söylediği belirtildi.

Teslim olan PKK mensubu kadın, "Çok zor şartlarda yaşıyorduk. Büyük sıkıntılar yaşıyorduk. Bundan dolayı örgütte çözülmeler başladı ve devam ediyor. Birçok örgüt mensubu kaçmak için fırsat arıyor. Ben örgüt mensuplarına seslenmek istiyorum. Gelin teslim olun." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER