HaberlerGündemTEM"de tesisler doldu, tatilciler sahurlarını yola kurdukları sofralarda yaptı

TEM"de tesisler doldu, tatilciler sahurlarını yola kurdukları sofralarda yaptı

Ramazan Bayramı tatili için araçlarıyla yola çıkan vatandaşlar, TEM Otoyolu’nda trafiğe yakalanınca sahurlarını yola kurdukları sofralarda yaptı.

TEM"de tesisler doldu, tatilciler sahurlarını yola kurdukları sofralarda yaptı
Ramazan Bayramı tatili için araçlarıyla yola çıkan vatandaşlar, TEM Otoyolu’nda trafiğe yakalanınca sahurlarını yola kurdukları sofralarda yaptı.

Trafiğe yakalanmamak için gece yola çıkmayı tercih edenler, trafiğe yakalanmaktan kurtulamadı. Tatilciler, son sahurlarını yolda kurdukları sofralarda yaptı. İstanbul-Ankara TEM Otoyolu’nun Sapanca kesimindeki bir dinlenme tesisi dolunca, sürücüler araçlarını otoyolun emniyet şeridinde park ederek yol üstüne kurdukları sofralarda yemek yedi. Sahur için duran araçlar, TEM’de trafiğin aksamasına sebep oldu. Otoyol polisi, yola kurdukları sofralarda yemek yiyen vatandaşları kaldırmak için uzun süre uğraştı. Polislerle vatandaşlar arasında tartışmalar yaşandı. Araçları kaldırmakta güçlük çeken polis, emniyet şeridinde bulunan araçların fotoğraflarını çekerek sürücülere ceza yazdı.

Gebze’den yola çıktıklarını söyleyen Murat Çayan; “Gece 00.00'da yola çıktık. Buraya kadar geldik, kaldık. Sahurumuzu yapıyoruz. İnşallah buradan da Giresun’a devam edeceğiz. Yol çok felaket, çok trafik var. Buraya gelene kadar bütün tesisler doluydu. Otobanın kenarları dahi dolu. Ancak burada yer bulabildik. Hayırlısı ile sağ salim bütün insanlar gidecekleri yere ulaşır” dedi. Sahurlarını otoyol üzerine kurdukları sofrada yapan Halit Arış ise, “İstanbul’dan Afyonkarahisar’a gidiyoruz. Trafik yoğun. Sahuru yolda yapmak zorunda kaldık” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

BM İnsani İşler Eşgüdüm Ofisi İstanbul'da ofis açacakBM İnsani İşler Eşgüdüm Ofisi İstanbul'da ofis açacakMeteorolojiden kuvvetli buzlanma don ve çığ tehlikesi uyarısıMeteorolojiden kuvvetli buzlanma don ve çığ tehlikesi uyarısıDışişleri Bakanlığından "Dostluk" anlaşması açıklamasıDışişleri Bakanlığından "Dostluk" anlaşması açıklamasıİzmir'de son 24 saatte 100'den fazla sarsıntı yaşandıİzmir'de son 24 saatte 100'den fazla sarsıntı yaşandıGelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ'a saldırı soruşturmasında yeni gelişmeGelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ'a saldırı soruşturmasında yeni gelişme
SIRADAKİ HABER