HaberlerGündemTematik denetimlerde 2 bin 500'den fazla kişiye işlem yapıldı

Tematik denetimlerde 2 bin 500'den fazla kişiye işlem yapıldı

​İçişleri Bakanlığı, Türkiye genelinde Coronavirus tedbirleri kapsamında bugün yapılan tematik denetimlerde, 2 bin 591 işletme/iş yeri ve kişiye idari işlem uygulandığını bildirildi.

Tematik denetimlerde 2 bin 500'den fazla kişiye işlem yapıldı

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; 81 ilde yeme içme yerleri, toplu ulaşım araçları ve düğün/nikah salonlarını kapsayan tematik denetimler gerçekleştirildi.

Bu kapsamda 19 Mart’ta tüm il ve ilçelerde yapılan tematik parklar denetiminde 7 bin 474 yönetici olmak üzere 96 bin 69 personel görev yaptı.

Gün boyu süren denetimlerde 111 bin 36 iş yeri ve 39 bin 627 şehir içi toplu ulaşım aracı, 2 bin 617 düğün/nikah salonu, bin 694 lunapark ve tematik park kontrol edildi.

Denetimlerde 645 işletme ve iş yeri ile 3 bin 316 kişinin tedbirlere aykırı davrandığı tespit edilen açıklamada, toplam bin 127 iş yeri/işletme ve kişi tedbirlere uyması konusunda uyarılırken, 2 bin 591 işletme/işyeri ve kişiye idari işlem uygulandı.

Ayrıca 56 araç faaliyetten men edilirken, 9 iş yerine kapatma cezası uygulandı.  

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER