HaberlerGündemTematik denetimlerde 2 bin 500'den fazla kişiye işlem yapıldı

Tematik denetimlerde 2 bin 500'den fazla kişiye işlem yapıldı

​İçişleri Bakanlığı, Türkiye genelinde Coronavirus tedbirleri kapsamında bugün yapılan tematik denetimlerde, 2 bin 591 işletme/iş yeri ve kişiye idari işlem uygulandığını bildirildi.

Tematik denetimlerde 2 bin 500'den fazla kişiye işlem yapıldı

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; 81 ilde yeme içme yerleri, toplu ulaşım araçları ve düğün/nikah salonlarını kapsayan tematik denetimler gerçekleştirildi.

Bu kapsamda 19 Mart’ta tüm il ve ilçelerde yapılan tematik parklar denetiminde 7 bin 474 yönetici olmak üzere 96 bin 69 personel görev yaptı.

Gün boyu süren denetimlerde 111 bin 36 iş yeri ve 39 bin 627 şehir içi toplu ulaşım aracı, 2 bin 617 düğün/nikah salonu, bin 694 lunapark ve tematik park kontrol edildi.

Denetimlerde 645 işletme ve iş yeri ile 3 bin 316 kişinin tedbirlere aykırı davrandığı tespit edilen açıklamada, toplam bin 127 iş yeri/işletme ve kişi tedbirlere uyması konusunda uyarılırken, 2 bin 591 işletme/işyeri ve kişiye idari işlem uygulandı.

Ayrıca 56 araç faaliyetten men edilirken, 9 iş yerine kapatma cezası uygulandı.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER