HaberlerGündemTeknokent için görüşmeler devam ediyor

Teknokent için görüşmeler devam ediyor

Göreve geldiği günden bu yana ikili görüşmelerine devam eden Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Muhammet Bilal Macit’i ziyaret etti.

Teknokent için görüşmeler devam ediyor

Batman Üniversitesinin Kuyubaşı yerleşkesinde kurulacak olan Teknokent ile ilgili karşılıklı istişarelerin yapıldığı ziyarette, istihdam ve büyümeye yönelik fikir alışverişinde bulunuldu.

Üniversite-sanayi iş birliğini önemsediklerini anlatan Rektör Demir, bilgi üreten bir merkez olarak şehre ve bölgeye katma değer sağlamak istediklerini söyledi.

Batman Üniversitesinin kaynaklarını eğitime, gelişime ve istihdama yönelik kullanmak istediklerini  belirten Prof. Dr. İdris Demir, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Muhammet Bilal Macit’e günün anısına hediye takdim etti.

Üniversitelerin şehirlerin gelişiminde etkin rol oynayan kurumlar olduğunu ifade eden Macit, Batman Üniversitesinin bölgedeki etkisini artıracak çalışmalara destek vermekten mutlu olacaklarını kaydetti.

Teknokent bünyesinde yapılacak Ar-Ge çalışmalarıyla sanayiye yönelik önemli gelişmeler yaşanabileceğini anlatan Macit, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Rektör Demir’e çalışmalarında başarılar diledi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER