HaberlerGündemTeknokent için görüşmeler devam ediyor

Teknokent için görüşmeler devam ediyor

Göreve geldiği günden bu yana ikili görüşmelerine devam eden Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Muhammet Bilal Macit’i ziyaret etti.

Teknokent için görüşmeler devam ediyor

Batman Üniversitesinin Kuyubaşı yerleşkesinde kurulacak olan Teknokent ile ilgili karşılıklı istişarelerin yapıldığı ziyarette, istihdam ve büyümeye yönelik fikir alışverişinde bulunuldu.

Üniversite-sanayi iş birliğini önemsediklerini anlatan Rektör Demir, bilgi üreten bir merkez olarak şehre ve bölgeye katma değer sağlamak istediklerini söyledi.

Batman Üniversitesinin kaynaklarını eğitime, gelişime ve istihdama yönelik kullanmak istediklerini  belirten Prof. Dr. İdris Demir, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Muhammet Bilal Macit’e günün anısına hediye takdim etti.

Üniversitelerin şehirlerin gelişiminde etkin rol oynayan kurumlar olduğunu ifade eden Macit, Batman Üniversitesinin bölgedeki etkisini artıracak çalışmalara destek vermekten mutlu olacaklarını kaydetti.

Teknokent bünyesinde yapılacak Ar-Ge çalışmalarıyla sanayiye yönelik önemli gelişmeler yaşanabileceğini anlatan Macit, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Rektör Demir’e çalışmalarında başarılar diledi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER