HaberlerGündemTehlike oluşturan buz sarkıtlarına itfaiye ekiplerinden müdahale

Tehlike oluşturan buz sarkıtlarına itfaiye ekiplerinden müdahale

Van'da soğuk havalardan ötürü bina çatılarında oluşan ve yoldan geçenler için büyük bir tehlike arz eden buz sarkıtlarını kontrollü bir şekilde düşürmek üzere itfaiye ekipleri çalışma başlattı.

Tehlike oluşturan buz sarkıtlarına itfaiye ekiplerinden müdahale

Doğu Anadolu Bölgesi illerinde hâkim olan soğuk havalar nedeniyle bina çatılarında oluşan buz sarkıtları insan hayatı için büyük bir tehlike arz etmeye başladı.

Van Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına gelen ihbarları değerlendiren ekipler, sarkıtları kontrollü şekilde düşürmek için bir çalışma başlattı.

Hava sıcaklığının gündüz saatlerinde bile sıfırın altında seyrettiği Van'ın Çaldıran ilçesi başta olmak üzere kent gelinde yoğun kar yağışının ardından çatılarda oluşan buz sarkıtlarını kontrollü bir şekilde düşürmek için harekete geçen ekipler, olası kazaların önüne geçmek için çalışmalara başladı.

Ekiplerin, cadde ve sokaklarda biriken karları da kamyonlarla şehir dışına taşımak için mesai yaptığı görüldü.

İLGİLİ HABERLER

TÜBİTAK 20 personel alacakTÜBİTAK 20 personel alacakTESK Başkanı Palandöken'den "zincir market" açıklamasıTESK Başkanı Palandöken'den "zincir market" açıklamasıAnne karnındaki çocuğa miras düşer mi?Anne karnındaki çocuğa miras düşer mi?Doğal gaz fiyatlarına zamDoğal gaz fiyatlarına zamYeni haftada yağışlar geri dönüyorYeni haftada yağışlar geri dönüyor
SIRADAKİ HABER