HaberlerGündemTBMM'deki fezleke sayısı 1336'ya ulaştı

TBMM'deki fezleke sayısı 1336'ya ulaştı

​Dokunulmazlıkların kaldırılması istemiyle 25 milletvekili hakkında hazırlanan 33 fezleke Türkiye Büyük Millet Meclisine sunuldu. Komisyona sevk edilen fezleke sayısı bin 336'ya yükseldi.

TBMM'deki fezleke sayısı 1336'ya ulaştı

Dokunulmazlıkların kaldırılması istemiyle 25 milletvekili hakkında hazırlanan 33 fezleke Türkiye Büyük Millet Meclisine sunuldu. Komisyona sevk edilen fezleke sayısı bin 336'ya yükseldi.  

Meclis Başkanlığı tarafından Anayasa ve Adalet Karma Komisyonuna 252'si 26. Yasama Dönemi'nden devralınan olmak üzere toplam bin 336 dokunulmazlık fezleke gönderildi.

Bu fezlekelerden 69'u çeşitli nedenlerle iade edilirken 27. Yasama Dönemi'nde 5'i HDP, 3'ü CHP, 1'i MHP olmak üzere toplam 9 ismin milletvekilliği sona erdi.

HDP'li, 3'ü milletvekilliği sona eren olmak üzere 59 milletvekilinin 955, CHP'li 97 milletvekilinin ise 245 fezlekesi bulunuyor. Buna göre, en fazla HDP ve CHP milletvekilleri hakkında fezleke hazırlandı.

AK Partili 12 milletvekilinin 13, MHP'li 8 milletvekilinin 8, İYİ Partili 8 milletvekilinin 15, Türkiye İşçi Partisinden (TİP) 2 milletvekilinin 9, Demokratik Bölgeler Partisinden (DBP) bir milletvekilinin 54, Demokrat Partiden (DP) bir milletvekilinin 6, Yenilik Partisinden bir milletvekilinin 1, 6 bağımsız milletvekilinin ise 30 dokunulmazlık dosyası bulunuyor.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER