HaberlerGündemTatvan'da ihtiyaç sahibi aileler yararına kermes

Tatvan'da ihtiyaç sahibi aileler yararına kermes

Bitlis’in Tatvan ilçesinde Aile Destek Merkezi ve 'Gönül Elçileri' tarafından maddi durumu iyi olmayan aileler yararına kermes düzenlendi.

Tatvan'da ihtiyaç sahibi aileler yararına kermes
Bitlis’in Tatvan ilçesinde Aile Destek Merkezi ve 'Gönül Elçileri' tarafından maddi durumu iyi olmayan aileler yararına kermes düzenlendi.

Tatvan Yaşam Alışveriş Merkezi'nin giriş katında açılan kermeste, hem aile destek merkezlerinde yapılan el emeği ve göz nuru eserler hem de bayanların evlerinde yaptığı ev yemekleri satışa sunuldu. Kermesin 2 gün devam edeceğini belirten kermes sorumlusu Tatvan Kaymakamı Murat Erkan’ın eşi Çiğdem Erkan, elde edilecek gelirlerin maddi durumu iyi olmayan aileler yararına kullanılacağını belirtti.

TADEM ve Gönül Elçileri olarak bu yıl ilk defa kermes düzenlediklerini ve bundan sonra da düzenlemeye devam edeceklerini ifade eden Çiğdem Erkan, "Herkesi kermesimize bekliyoruz. Kermesimizde gerek el emeği ve göz nuru eserler gerekse ev yemekleri yer alıyor. Kermesimiz bu gün ve yarın akşama kadar devam edecek." diye konuştu.

Kermeste konuşan Bitlis Valisi Veysel Yurdakul’un eşi Emine Yurdakul ise kermesin hayırlara vesile olmasını diledi. Kermese Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, kurum amirleri, Bitlis Valisi Veysel Yurdakul’un eşi Emine Yurdakul, vali yardımcılarının eşleri ve vatandaşlar da katıldı.

İLGİLİ HABERLER

10 aracın karıştığı zincirleme kaza: 12 yaralı10 aracın karıştığı zincirleme kaza: 12 yaralıİstanbul'da yaklaşık 10 bin bandrolsüz kitap ele geçirildiİstanbul'da yaklaşık 10 bin bandrolsüz kitap ele geçirildiŞanlıurfa'da sokağa çıkma kısıtlamasının 7'inci haftasında caddeler boş kaldıŞanlıurfa'da sokağa çıkma kısıtlamasının 7'inci haftasında caddeler boş kaldıMardin'de aynı aboneye birer gün arayla 2 fatura kesildiMardin'de aynı aboneye birer gün arayla 2 fatura kesildiAKOM'dan İstanbul için yoğun kar yağışı uyarısıAKOM'dan İstanbul için yoğun kar yağışı uyarısı
SIRADAKİ HABER