HaberlerGündemTatvan"da Fakir Aileler Yararına Kermes

Tatvan"da Fakir Aileler Yararına Kermes

Bitlis’in Tatvan Aile Destek Merkezi (TADEM) ve Gönül Elçileri tarafından maddi durumu iyi olmayan aileler yararına kermes düzenlendi.

Tatvan"da Fakir Aileler Yararına Kermes
Bitlis’in Tatvan Aile Destek Merkezi (TADEM) ve Gönül Elçileri tarafından maddi durumu iyi olmayan aileler yararına kermes düzenlendi.

Tatvan Yaşam Alışveriş Merkezi’nin giriş katında açılan kermeste el emeği göz nuru eserler ve bayanların evlerinde yapmış oldukları ev yemekleri satışa sunuldu. Kermesin 2 gün devam edeceğini belirten Tatvan Kaymakamı Murat Erkan’ın eşi Çiğdem Erkan, elde edilecek olan gelirlerin maddi durumu iyi olmayan aileler yararına kullanılacağını belirtti. TADEM ve Gönül Elçileri olarak bu yıl ilk defa kermes düzenlediklerini ve bundan sonrada düzenlemeye devam edeceklerini ifade eden Çiğdem Erkan, “Herkesi kermesimize bekliyoruz. Kermesimizde gerek el emeği göz nuru eserler gerekse ev yemekleri yer alıyor. Kermesimiz bugün ve yarın akşama kadar devam edecek” diye konuştu.

Bitlis Valisi Veysel Yurdakul’un eşi Emine Yurdakul ise, kermesin hayırlara vesile olmasını diledi.

Düzenlenen kermese Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, kurum amirleri, vali yardımcısı eşleri ve vatandaşlar katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de silahlı saldırı: Bir ölü 2 yaralıMardin’de silahlı saldırı: Bir ölü 2 yaralıKültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan Midyat’ta ziyaretlerde bulunduKültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan Midyat’ta ziyaretlerde bulunduİki şehidin annesi Meryem nine vefat ettiİki şehidin annesi Meryem nine vefat ettiBitlis'in bazı köy ve mezralarında ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldıBitlis'in bazı köy ve mezralarında ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldıŞırnak’ta FETÖ operasyonu: 8 gözaltıŞırnak’ta FETÖ operasyonu: 8 gözaltı
SIRADAKİ HABER