HaberlerGündemTatvan, İzmir"deki uluslar arası fuarda tanıtılıyor

Tatvan, İzmir"deki uluslar arası fuarda tanıtılıyor

Bitlis’in Tatvan ilçesi, 67 ülke ve 43 ilin katılımıyla İzmir’de 29 Ağustos’ta başlayan ve 7 Eylül’de sona erecek olan 83. Uluslararası İzmir Enternasyonal Fuarı'nda her yönüyle tanıtılıyor.

Tatvan, İzmir"deki uluslar arası fuarda tanıtılıyor
Bitlis’in Tatvan ilçesi, 67 ülke ve 43 ilin katılımıyla İzmir’de 29 Ağustos’ta başlayan ve 7 Eylül’de sona erecek olan 83. Uluslararası İzmir Enternasyonal Fuarı'nda her yönüyle tanıtılıyor.

Tatvan Kaymakamlığı, Tatvan Belediyesi, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası, Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile ilçede bulunan firmalarla birlikte fuara tam kadro katılan Tatvan ekibi, 10 gün devam edecek fuarda ilçenin mutfağını, yöresel ürünlerini, tarihini, güzelliklerini, ticaretini, yöresel oyunlarını yönlerini ziyaretçilere tanıtıyor.

Başta İzmir ve çevre illerde yaşayan Tatvan ve Bitlislerin yoğun ilgi gösterdiği Tatvan standına, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rıfat Hisarcıklıoğlu ve İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu da ziyarette bulundu.

Ekip olarak Tatvan’ı gerek ulusal ve gerekse uluslar arası fuarlarda en iyi şekilde tanıtmak için seferberlik ilan ettiklerini belirten Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, fuarlar sayesinde yapılan tanıtımlarda hem ilçenin her yönüyle tanıtıldığını söyledi. Tatvan’ın Doğu’daki iller arasında parmakla gösterilen ender, huzurlu, şirin ve turistik ilçelerden biri olduğunu ifade eden Kaymakam Erkan, İzmir fuarı sayesinde bu yıl fuara katılan 67 ülkeye, 43 ile ve yine bu ülke ve illerden fuara katılan 829'u yerli, 303'ü yabancı olmak üzere toplam bin 132 firmaya Tatvan’ı tanıtıklarını belirtti.

Tatvan standında Tatvan'ın sanatını, kültürünü, mutfağını, insanını, ticaretini ve daha bilinmeyen diğer birçok yönünü tanıtmaya devam ettiklerinin kaydeden Erkan, sözlerine şöyle devam etti: "Tanıtım için bu tür uluslar arası fuarlar büyük bir şans ve artı değerdir. Biz de bu vesile ile Tatvan olarak bu tür tanıtım fuarlarına katılarak ilçemizi her yönüyle tanıtıyoruz. Amacımız birçok ülke ve ilden katılımın olduğu bu fuarda ilçemizi her yönüyle tanıtmak ve zaten var olan değerini daha da ileri seviyelere çıkarmaktır. Bunun için ekip olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da ilçemizin tanıtımı için elimizden geleni yapacağız. İnşallah bu fuarın ilçemize getirileri üst seviyede olacaktır. Ben 7 Eylül’e kadar devam edecek tanıtım fuarındaki standımıza herkesi davet ediyorum."

Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy ise Tatvan’ın çok büyük değerleri olduğunu, bu tür ulusal ve uluslar arası fuarlarda da Tatvan’ın bilinmeyen bu değerlerini tüm dünyaya tanıtıklarını belirtti. Fuar sayesinde Tatvan’ın daha çok tanınacağına inandığını ifade eden Başkan Aksoy, "Burada yapılacak olan bu tanıtım sayesinde hem Tatvan hem de Tatvan insanı kazanacaktır." diye konuştu.

'TATVAN BÖLGENİN CAZİBE MERKEZİ'

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bilal Dağdağan da bölgenin ticaret merkezi konumunda olan Tatvan’ın yakın bir zamanda cazibe merkezi haline geleceğini, bu tür fuarların ise buna katkı sunacağını ifade etti. Fuarların yeni pazar alanlarına ulaşmak için önemine vurgu yapan Başkan Dağdağan, fuarın Tatvan’ın doğası, kültürü, ticareti ve sanayisi ile dışarıda tanıtımının ilçenin gelişim ve değişimine katkısının büyük olacağını kaydetti.

Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emrullah Tekin, Tatvan standına olan ilginin Tatvan’ın ne denli önemli bir ilçe olduğunu ortaya koyduğuna dikkat çekerek, "Güzel Tatvanımız her yönüyle güzel ancak tanıtım eksiliği vardı. Biz de hep birlikte tanıtım fuarına katılarak bu eksikliği gidermeye çalışıyoruz. İnşallah tanıtım eksikliğini giderdiğimiz ve Tatvan’ı her yönüyle tanıttığımız zaman Tatvan daha çok bilinecek ve daha çok cazibe merkezi haline gelecektir." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan Tekin
SIRADAKİ HABER