HaberlerGündemTatvan'da farklı noktalara hayvan barınakları konuldu

Tatvan'da farklı noktalara hayvan barınakları konuldu

Tatvan Belediyesi tarafından, "Hayvanlar Üşümesin" kampanyası kapsamında, ilçenin farklı noktalarına kedi ve köpek kulübeleri bırakıldı.

Tatvan'da farklı noktalara hayvan barınakları konuldu

Çalışma kapsamında Tatvan belediyesi tarafından yaptırılan kedi evleri ve köpek kulübeleri, Tatvan Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi görevlileri tarafından kentin farklı noktalarına bırakıldı.

Yıl içinde sokak hayvanlarının bakım, tedavi ve beslenme ihtiyaçlarını karşılayan Tatvan Belediyesi, yeni bir çalışmaya daha imza atarak kış aylarının gelmesi ve soğuk havaların kendini hissettirdiği bugünlerde, ilçe genelinde belirlenen noktalara kedi evleri ve köpek kulübeleri yerleştirdi.

Tatvan Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde görevli Veteriner Teknikeri Ömer Atış, Tatvan Belediyesi olarak 2013 yılında sokak hayvanları ile ilgili çalışmalara başladıklarını belirtti.

Atış, "Tecrübeli ve bu alanda kendini yetiştirmiş bir ekip olarak, Tatvan’da ve bölgemizin ve ülkemizin değişik il ve ilçelerine de bu çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Özellikle şunu belirtmek isterim ki Tatvan Belediyesi, büyükşehir belediyelerine örnek teşkil edecek çalışmalar gerçekleştiriyor. Bugün de belediye başkanımızın talimatıyla ilçemizin farklı noktalarına kedi evi ve köpek kulübeleri bıraktık. Bu konuda halkımız çok duyarlıdır. Elinden geleni yapıyor. İnsanlarımız merhametlidir. Ben İstanbul'da çalıştım. Orada zehirleme vakalarına rastlıyorduk. Yaklaşık 10 yıldır burada çalışıyorum, zehirleme vakalarına rastlamadım. İnsanlarımızın duyarlılığından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bu konuda bizden desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Mehmet Emin Geylani’ye, Hayvan Hakları Federasyonu'na (HAYTAP) teşekkür ediyorum." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER