HaberlerGündemTarım ve Orman Bakanlığından Hindi Yetiştiriciliği Projelerine yüzde 75 hibe desteği

Tarım ve Orman Bakanlığından Hindi Yetiştiriciliği Projelerine yüzde 75 hibe desteği

Arıcılık, İpekböcekçiliği, Kaz ve Hindi Yetiştiriciliği Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Uygulama Esasları Tebliği Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Tarım ve Orman Bakanlığından Hindi Yetiştiriciliği Projelerine yüzde 75 hibe desteği

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bin adet kapasiteli ticari hindi işletmesi yatırımlarına yüzde 75 hibe desteği verilecek.

Hibe desteği, hindi işletmelerinde yeni kümes yapımı, makine, alet ve ekipman alımı için yapılacak.

Başvurular, Tarım ve Orman Bakanlığı İl/İlçe Müdürlükleri aracılığıyla yapılacak, yatırımlara ilişkin kriterler ve teknik detaylar Bakanlığın internet sayfasında yayımlanacak uygulama rehberinde belirtilecek.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER