HaberlerGündemTarım ve Orman Bakanı Pakdemirli evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti

​Çocukları PKK tarafından kaçırıldığı gerekçesiyle HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, ailelerle tek tek ilgilendi.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır'a gelen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, çocuklarının PKK tarafından kandırılarak kaçırıldığı gerekçesiyle 575 gündür HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerle bir araya geldi.

HDP Diyarbakır il binası önünde kurulan çadırda aileleri ziyaret eden Pakdemirli, "Hepimiz, anne ve babalar olarak evlatlarımızın kıymetini biliyoruz. 219 aile burada haklı bir mücadele veriyor ve 575 gündür nöbet tutuyorlar. Bu ailelerden 24 tanesi evlatlarına kavuştu. Aileler çığlıklarını bu binanın önünden tüm dünyaya duyurdular. Dünyada bu örgütün ne olduğunu halen anlamayan ve anlamak istemeyenler var. Bu kişilere de buradaki ailelerimiz örgütün ne olduğunu duyurdu. Bu sebeple burada nöbet tutan tüm ailelere minnettarız." dedi.

PKK tarafından kaçırılan çocukların sorumlularını bildiklerini ifade eden Pakdemirli, "Buradaki ailelerin evlatları dağda-taşta yatarken bu işin sorumlularının evlatlarının Avrupalarda olduğunu biliyoruz. Diyarbakır'ı ve doğuyu teröre mahkûm etmeye çalışanların ne yapmak istediklerini de biliyoruz. Bu konularda gereğini yapıyor ve yapmaya da devam edeceğiz. Önümüz bayram, bu ailelerimiz için inşallah çifte bayram olsun dileklerimi iletiyor, ailelerin kutlu mücadelelerini tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER