HaberlerGündemTarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu istihdama yönelik yeni projeler hedefliyor

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu istihdama yönelik yeni projeler hedefliyor

TKDK Malatya İl Koordinatörü Murat Tunç, 10. çağrı ilanının devam ettiğini hatırlatarak, istihdama yönelik farklı projeleri hedeflediklerini belirtti.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu istihdama yönelik yeni projeler hedefliyor

İl Koordinatörü Murat Tunç, hayvancılığın olmazsa olmazları olduğunu, hayvancılığın sürekli gündemlerinde ve ilgilendikleri bir alan olduğunu vurguladı.

TKDK’nın 10. Çağrı ilanının devam ettiğini hatırlatan Tunç, hayvancılıkla ilgili proje başvuru süresinin 30 Mart'ta, işleme tesisleri ile ilgili proje başvuru süresinin ise 6 Nisan’da sona ereceğine dikkat çekti.

Tunç “Şimdiye kadar proje başvuruları çok iyi. İnşallah bu dönem, diğer dönemlerimizden daha fazla proje alarak, yatırım tutarları ve hibe miktarının daha fazla olduğu bir dönem geçireceğiz. Amacımız, bir önceki dönemin üzerine bir tuğla daha koyarak bir adım daha öne giderek, projelerimizi geliştirmek ve daha fazlasını daha iyisini hayata geçirebilmektir. Bu dönemde bunları hedefledik. Bunun için işleme tesisleri ile ilgili yapacağımız projeler de önemli. Farklı projeleri hayata geçirmeyi istiyoruz. İnşallah ilerleyen dönemde bazı sürprizlerimiz de olacak. Bu noktada yeni farklı projeler, farklı yerlerde, istihdama yönelik projeler hayata geçirmeyi istiyoruz. Bunlar bizim için çok önemli ve bunları çok önemsiyoruz. Hayvancılık, bizim olmazsa olmazımız. Hayvancılık sürekli gündemimizde ve ilgilendiğimiz bir alan. İnşallah bu dönem hayırlı olacak.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER