HaberlerGündemTarım işçilerinin çocukları ilk kez lunaparka gitti

Tarım işçilerinin çocukları ilk kez lunaparka gitti

Mersin’in Silifke ilçesinde ilk defa müze ve lunapark gören tarım işçilerinin çocukları büyük sevinç yaşadı.

Tarım işçilerinin çocukları ilk kez lunaparka gitti
Mersin’in Silifke ilçesinde ilk defa müze ve lunapark gören tarım işçilerinin çocukları büyük sevinç yaşadı.

Silifke Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, yaz döneminde geçici işçi olarak Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan Silifke'ye gelen tarım işçilerinin çocuklarını müze ve lunaparka götürdü.

Silifke Belediyesi’ne ait otobüsle çadırlardan alınan 30 çocuk, önce Silifke Müzesi’ne geldi. Hayatlarında ilk defa gördükleri tarihi eserleri yakından inceleyen çocuklar, daha sonra kapalı pazar yeri yanında kurulan lunaparka gitti.

Polis ağabeyleri ile gönüllerince eğlenen çocuklar ilk kez lunapark ile tanışmanın mutluluğunu yaşadı. İlk kez yaşadıkları lunapark heyecanını hiç unutmayacaklarını ifade eden çocuklar, polis memurlarına teşekkür etti.

Silifke İlçe Emniyet Müdürü Volkan İmişçi, amaçlarının her sene ilçeye gelen tarım işçilerinin çocuklarını sosyal hayata yakınlaştırmak olduğunu ifade etti. İmişçi, "Çocuklarımıza, hiç görmedikleri yerleri gezdirmek istiyoruz. Bunun en başında da tarihimizi anlatan müzelerimiz geliyor. Bunlar bizim için çok önemli. Sadece gezmek, eğlenmek değil, gezip eğlenirken aynı zamanda kültürümüzü, bizlere bırakılan mirasları tanımak da çok önemli. Tarım işçilerimizin 30 çocuğunu buraya getirdik. Onlara ilçemize ait kültür varlıklarını gösterdik." dedi.

Çocukların sosyal hayattan uzak, tarım alanlarında yaşamak zorunda kaldıklarına dikkat çeken İmişçi, "Bu nedenle onları lunaparkla tanıştırmak ve diğer çocuklar gibi eğlenmelerini sağlamayı amaçladık. Bunda da başarılı olduğumuzu inanıyorum. Çocuklarımız lunaparkta çarpışan oto, gondol, balerin, tren, dönme dolaba bindiler. Mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Onların bu mutluluğu bizleri de sevindirdi.” diye konuştu. Lunapark yöneticileri çocuklara, dondurma ve haşlanmış mısır ikram etti.

İLGİLİ HABERLER

DEAŞ operasyonunda 3 gözaltıDEAŞ operasyonunda 3 gözaltıBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamalarında 26 kişi gözaltına alındıBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamalarında 26 kişi gözaltına alındıYolcu otobüsünde uyuşturucu madde ele geçirildiYolcu otobüsünde uyuşturucu madde ele geçirildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 153 kişi vefat etti, 6 bin 289 yeni vaka tespit edildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 153 kişi vefat etti, 6 bin 289 yeni vaka tespit edildiMidyat ESOB Başkanı Direkçi: “Gelir kaybı ve kira desteği başvurusu için ek süre verilsin”Midyat ESOB Başkanı Direkçi: “Gelir kaybı ve kira desteği başvurusu için ek süre verilsin”
SIRADAKİ HABER