HaberlerGündemTarım Bakanlığına alınacak 826 işçi için kura çekimi yapıldı

Tarım Bakanlığına alınacak 826 işçi için kura çekimi yapıldı

Bakanlığın taşra teşkilatlarında istihdam edilecek 826 daimi tarım işçisi alımı için kura çekimi Noter tarafından tamamlandı.

Tarım Bakanlığına alınacak 826 işçi için kura çekimi yapıldı

Kura çekimiyle ilgili bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nca verilen 826 açıktan işçi atama izni üzerine, İŞ-KUR kanalı ile başvurular alındığı ve toplam 100 bin 575 kişinin başvuru yaptığı belirtildi.

Açıklamada, "54. Noter ve Noterler Birliği ile Tarım ve Orman Bakanlığınca oluşturulan komisyon gözetiminde ve iki kamera kaydı ile birlikte 16 Ocak 2021 tarihinde saat 10.00'da başlayan kura çekiminde, 826 asil ve 826 yedek aday belirlenmiştir. Bakanlık Merkez Kampüsü Atatürk Konferans Salonu'nda 16.01.2021 tarihinde saat 20.00'da tamamlanan kuraların sonuçları ise 54. Noter yetkililerince tutanak altına alınmıştır." denildi.

Kura sonucu atamaya hak kazanan asil ve yedek adaylar ilanda yer alan genel ve özel şartlarda belirtilen evrakları 22 Ocak 2020 tarihi mesai saati sonuna kadar başvuruda bulundukları bakanlığın ilgili birimlerine teslim etmesi gerektiği ifade edildi.

Sonuçlar, Bakanlın tarimorman.gov.tr Web adresinden duyurular bölümünden ilan edildi.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER