HaberlerGündemTarihi Vaniköy Camii kısa süre içinde yeniden restore edilecek

Tarihi Vaniköy Camii kısa süre içinde yeniden restore edilecek

İstanbul Valiliği, Üsküdar'ın Kandilli Mahallesinde bulunan tarihi Vaniköy Camiinde saat 13.30 sıralarında çıkan yangın sonrasında yapılan çalışmalarla ilgili yazlı basın açıklaması yaptı.

Tarihi Vaniköy Camii kısa süre içinde yeniden restore edilecek

Valilikten yapılan açıklamada, "Bugün öğlen saatlerinde tarihi Vaniköy Camimizde henüz tespit edilemeyen bir nedenle çıkan yangın, Sahil Güvenlik ve İBB itfaiye ekiplerinin denizden ve karadan yaptıkları hızlı ve yoğun müdahale çalışmaları neticesinde söndürülmüştür. İl Emniyet Müdürlüğümüzce; itfaiye raporu, çevredeki kamera görüntüleri ve görgü tanıklarının bilgileri doğrultusunda yangının çıkış sebebi ve sorumluların tespitine yönelik geniş çaplı bir soruşturma başlatılmıştır." denildi.

Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü’nce bir süre önce hazırlanan tarihi Vaniköy Camii'nin rölöve ve restitüston projesi onaylatılarak, restorasyon projesi Koruma Kurulu’na sunulduğu ve onay safhasında bulunduğu belirtilen açıklamada, Koruma Kurulu izinlerini müteakip, caminin restorasyon çalışmalarına en kısa sürede başlanılacağı ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER