HaberlerGündemTarihi mekânlarda sokağa çıkma kısıtlaması sessizliği

Tarihi mekânlarda sokağa çıkma kısıtlaması sessizliği

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) ile mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının ikinci gününde de Mardin’de sokak, cadde ve tarihi mekânlar boş kaldı.

Tarihi mekânlarda sokağa çıkma kısıtlaması sessizliği

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle Coronavirus tedbirleri kapsamında ülke genelinde perşembe günü saat 21.00'de başlayan ve pazartesi günü saat 05.00'e kadar sürecek olan 80 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasının ikinci gününde de Mardin’in tarihi cadde ve sokakları boş kaldı.

Kentte kısıtlamayla tarihi yapıların yoğun olduğu Birinci Cadde ile tarihi çarşılar, sokak ve caddelerde sakinlik göze çarpıyor.

Kentin değişik noktalarında uygulama gerçekleştiren polis ekipleri, araçları durdurarak sürücü ve yolcuların kısıtlamadan muaf olup olmadıklarını kontrol ediyor.

Ayrıca Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, yeni tip Coronavirus önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının yaşandığı bu günlerde ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi dağıttı.

İLGİLİ HABERLER

Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu il genelinde incelemelerde bulunduSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu il genelinde incelemelerde bulunduTürkiye'de 168 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiTürkiye'de 168 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiİstanbul'da beklenen kar yağışı başladıİstanbul'da beklenen kar yağışı başladı28 Şubat mağdurlarından Zekiye Yağmurcu vefat etti28 Şubat mağdurlarından Zekiye Yağmurcu vefat etti10 aracın karıştığı zincirleme kaza: 12 yaralı10 aracın karıştığı zincirleme kaza: 12 yaralı
SIRADAKİ HABER