HaberlerGündemTarihi eserler panel çitlerle koruma altına alındı

Tarihi eserler panel çitlerle koruma altına alındı

Elâzığ'ın Palu ilçesinde bulunan tarihi eserlerin kalıntıları, zarar görmemeleri için Palu Kaymakamlığı tarafından çitlerle örülerek koruma altına alındı.

Tarihi eserler panel çitlerle koruma altına alındı

Palu ilçesi Çarşıbaşı mevkiinde bulunan Küçük Camii ile Surp Lusovoriç Kilisesi, zarar görmemeleri için panel çitlerle çevrilerek koruma altına alındı.

Palu Kaymakamı Tayfun Deli konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada;

“Göreve başladığımız tarihten itibaren köklü bir tarihe ve engin bir kültüre sahip olan Kadim Şehir Palu’da başta tarihi eserlerimiz olmak üzere kültürel değerlerimize sahip çıkarak, koruyarak hem gelecek nesillere sağlam bir şekilde aktarmanın hem de bu potansiyelimizi kalkınma aracı olarak kullanarak ekonomik bir hareketlilik oluşturmanın gayreti içindeyiz. Bu kapsamda Küçük Camii ile Surp Lusovoriç Kilisesi’nin restorasyonları yapılana kadar güvenlik amacıyla etrafının panel çit ile çevirdi. Ziyaretçiler, panel çit dışından tarihi eserlerimizi rahatlıkla görebilecek. Ayrıca güvenlik noktaları oluşturularak tarihi bölgemizin güvenliğini sürekli takip edeceğiz.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 7'ncisi başladıHafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 7'ncisi başladıAdalet Bakanı Gül, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları kınadıAdalet Bakanı Gül, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları kınadıİzmir'de 4.0 büyüklüğünde depremİzmir'de 4.0 büyüklüğünde deprem​Malatya'da karla kapanan 138 kırsal mahalle yolu ulaşıma açıldı​Malatya'da karla kapanan 138 kırsal mahalle yolu ulaşıma açıldıOtomobilden hırsızlık yapan şüpheli tutuklandıOtomobilden hırsızlık yapan şüpheli tutuklandı
SIRADAKİ HABER