HaberlerGündemTarihi eserler panel çitlerle koruma altına alındı

Tarihi eserler panel çitlerle koruma altına alındı

Elâzığ'ın Palu ilçesinde bulunan tarihi eserlerin kalıntıları, zarar görmemeleri için Palu Kaymakamlığı tarafından çitlerle örülerek koruma altına alındı.

Tarihi eserler panel çitlerle koruma altına alındı

Palu ilçesi Çarşıbaşı mevkiinde bulunan Küçük Camii ile Surp Lusovoriç Kilisesi, zarar görmemeleri için panel çitlerle çevrilerek koruma altına alındı.

Palu Kaymakamı Tayfun Deli konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada;

“Göreve başladığımız tarihten itibaren köklü bir tarihe ve engin bir kültüre sahip olan Kadim Şehir Palu’da başta tarihi eserlerimiz olmak üzere kültürel değerlerimize sahip çıkarak, koruyarak hem gelecek nesillere sağlam bir şekilde aktarmanın hem de bu potansiyelimizi kalkınma aracı olarak kullanarak ekonomik bir hareketlilik oluşturmanın gayreti içindeyiz. Bu kapsamda Küçük Camii ile Surp Lusovoriç Kilisesi’nin restorasyonları yapılana kadar güvenlik amacıyla etrafının panel çit ile çevirdi. Ziyaretçiler, panel çit dışından tarihi eserlerimizi rahatlıkla görebilecek. Ayrıca güvenlik noktaları oluşturularak tarihi bölgemizin güvenliğini sürekli takip edeceğiz.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER