HaberlerGündemTarihi eserler panel çitlerle koruma altına alındı

Tarihi eserler panel çitlerle koruma altına alındı

Elâzığ'ın Palu ilçesinde bulunan tarihi eserlerin kalıntıları, zarar görmemeleri için Palu Kaymakamlığı tarafından çitlerle örülerek koruma altına alındı.

Tarihi eserler panel çitlerle koruma altına alındı

Palu ilçesi Çarşıbaşı mevkiinde bulunan Küçük Camii ile Surp Lusovoriç Kilisesi, zarar görmemeleri için panel çitlerle çevrilerek koruma altına alındı.

Palu Kaymakamı Tayfun Deli konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada;

“Göreve başladığımız tarihten itibaren köklü bir tarihe ve engin bir kültüre sahip olan Kadim Şehir Palu’da başta tarihi eserlerimiz olmak üzere kültürel değerlerimize sahip çıkarak, koruyarak hem gelecek nesillere sağlam bir şekilde aktarmanın hem de bu potansiyelimizi kalkınma aracı olarak kullanarak ekonomik bir hareketlilik oluşturmanın gayreti içindeyiz. Bu kapsamda Küçük Camii ile Surp Lusovoriç Kilisesi’nin restorasyonları yapılana kadar güvenlik amacıyla etrafının panel çit ile çevirdi. Ziyaretçiler, panel çit dışından tarihi eserlerimizi rahatlıkla görebilecek. Ayrıca güvenlik noktaları oluşturularak tarihi bölgemizin güvenliğini sürekli takip edeceğiz.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER