HaberlerGündemTaraftarlar Tff Önüne Siyah Çelenk Bıraktı

Taraftarlar Tff Önüne Siyah Çelenk Bıraktı

Malatya Derebeyleri Taraftar Derneği, Türkiye Futbol Federasyonunu ve Yeni Malatyaspor-Fethiyespor maçının hakemlerini protesto etmek için TFF Malatya Bölge Müdürlüğü önüne siyah çelenk bıraktı.

Taraftarlar Tff Önüne Siyah Çelenk Bıraktı
Malatya Derebeyleri Taraftar Derneği, Türkiye Futbol Federasyonunu ve Yeni Malatyaspor-Fethiyespor maçının hakemlerini protesto etmek için TFF Malatya Bölge Müdürlüğü önüne siyah çelenk bıraktı.

Eski Malatya Belediyesi meydanında toplanan taraftarlar sloganlar eşliğinde geldikleri Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Malatya Bölge Müdürlüğü önüne siyah çelenk bıraktı.

Siyah çelenk bırakılmasının ardından açıklama yapan Derebeyleri Taraftar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Murat İpekten, Malatya futboluna yıllardır büyük darbelerin vurulduğunu savundu.

İpekten, Fethiyespor ile oynanan 2. Lig Play-Off yarı final müsabakasında Yeni Malatyaspor’un hakem hataları nedeniyle finale kalamadığını öne sürerek, “44 Malatyaspor’a yapılan haksızlıklar devam ederken, Play-Off yarı final müsabakasında Yeni Malatyaspor, Fethiyespor karşısında 2-1 önde iken ve maç bitmişken, inanılmaz bir şekilde hakem hatasından dolayı takımımız elenmiştir. Adalet Bakanımız Sadullah Ergin Hatay atkısı takıyor, Hatayspor’u çıkarıyorlar. Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu Konya atkısı takıyor, Torku Konyaspor çıkıyor. Bizde ne var? Bizdeki eksiklik ne? Bunu anlamakta zorlanıyoruz” dedi.

Yeni Malatyaspor’un kurban edildiğini öne süren İpekten, “Malatya büyükşehir. Malatya, Türk futboluna büyük kaktılar sunan bir şehir. Fakat Fethiyespor karşısında kurban edildik. Bu bize göre hakem hatasından değil, talimatla gerçekleştirilmiştir. Ama maçtan sonra hiç kimsenin sesi çıkmıyor. Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanımız Ertan Mumcu bas bas bağırıyor ama sesini duyan yok. Bizler bağırıyoruz sesimizi duyan yok. Atanmışlar ve seçilmişler ne yapıyor?” diye konuştu.

İpekten, maçın hakemi Mustafa Aydın’ı da sert bir dille eleştirerek, “Bir yerlerden iyi bir talimat geldi ve hakem Yeni Malatyaspor’u diskalifiye etti. Yeni Malatyaspor kurban edildi. Yazık, günah. Büyükşehir olduk. Bu kadar genç var. Burada bu kadar taraftarın değil, farklı insanların olması lazım. Burada büyüklerimizin olması lazım. ama biz Malatya’nın hakkını koruyoruz. Böyle bir şey var mı? Bu basın açıklamasını yapmaktan bile cidden utanç duyuyorum. Burada farklı ağabeylerimizin ve büyüklerimizin olması gerekiyor” görüşünü savundu.

İLGİLİ HABERLER

Birbirlerini bıçakladıkları iddia edilen karı-koca hayatını kaybettiBirbirlerini bıçakladıkları iddia edilen karı-koca hayatını kaybettiSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu il genelinde incelemelerde bulunduSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu il genelinde incelemelerde bulunduTürkiye'de 168 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiTürkiye'de 168 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiİstanbul'da beklenen kar yağışı başladıİstanbul'da beklenen kar yağışı başladı28 Şubat mağdurlarından Zekiye Yağmurcu vefat etti28 Şubat mağdurlarından Zekiye Yağmurcu vefat etti
SIRADAKİ HABER