HaberlerGündemTaraftar operasyonu polis kamerasında

Taraftar operasyonu polis kamerasında

İstanbul merkezli 4 ilde gerçekleştirilen taraftar gruplarına yönelik operasyon polis kamerasına yansıdı. Görüntülerde, polisin arama yaptığı adreslerde çok sayıda kesici, delici ve ateşli silah bulduğu görülüyor.

Taraftar operasyonu polis kamerasında
İstanbul merkezli 4 ilde gerçekleştirilen taraftar gruplarına yönelik operasyon polis kamerasına yansıdı. Görüntülerde, polisin arama yaptığı adreslerde çok sayıda kesici, delici ve ateşli silah bulduğu görülüyor.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin taraftar gruplarına yönelik 4 ilde eş zamanlı gerçekleştirdiği operasyonun görüntüleri basınla paylaşıldı. Örgüt faaliyeti çerçevesinde ‘silahla adam öldürme’, ‘silahlı çatışma’, ‘silahla adam öldürmeye teşebbüs’, ‘silahla yaralama’, ‘kasten yaralama’, ‘uyuşturucu madde bulundurma’, ‘suç delillerinin yok edilmesine teşebbüs’ ve ‘silah kanununa muhalefet’ iddialarıyla gözaltına alınan zanlılardan 62’si sabah saatlerinde adliyeye sevk edilmişti. 27 kişi ise emniyetteki sorgularının ardından serbest bırakılmıştı. Operasyonda şüphelilerin adreslerinde ele geçirilen malzemeler de emniyette basına gösterildi.

Şahısların adreslerinde yapılan aramalarda 6 adet tabanca, 5 adet şarjör, 312 adet fişek, 2 adet kılıç, 3 adet cop, 1 adet sahte sürücü belgesi, bir miktar uyuşturucu maddesi ile çok sayıda delici ve kesici alet ele geçirildi. Adreslerde yapılan aramalar ve ele geçirilen malzemeler polis kamerası tarafından da kaydedildi.

Haksız menfaat elde etmek amacıyla taraftar grupları içerisinde hareket eden suç örgütü yapılanmalarının çok sayıdaki olayın da faili olduğu öne sürüldü. Şahısların, futbol kulübü yöneticilerine şantaj yaparak haksız menfaat elde etmeye çalıştığı, 2013 yılı içerisinde karşı futbol kulübüne UEFA tarafından ceza verilmesi, takımın Avrupa kupalarından men edilmesinin sağlanması amacıyla stada meşale atılmasının planlanması olayı, bir şahsın silahla öldürülmesi ve yaralama gibi olayların sorumluları olduğu ileri sürüldü.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER