HaberlerGündemTaksim Gezi Parkı olayları Batman"da protesto edildi

Taksim Gezi Parkı olayları Batman"da protesto edildi

Halkların Demokratik Kongresi Batman İl Meclisi, İstanbul Gezi Parkı'nda yaşanan olayları protesto etti.

Taksim Gezi Parkı olayları Batman"da protesto edildi
Halkların Demokratik Kongresi Batman İl Meclisi, İstanbul Gezi Parkı'nda yaşanan olayları protesto etti.

Atatürk Parkı önünde yapılan basın açıklamasının ardından grup yarım saatlik oturma eylemi gerçekleştirdi. Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Batman İl Meclisi, Gezi Parkı olaylarını protesto amaçlı basın açıklaması yaptı. Atatürk parkı önünde bir araya gelen HDK il meclis üyeleri ve STK temsilci ve üyeleri adına basın açıklamasını Dr. Mahmut Çiftçi okudu. Çiftçi, Taksim Gezi Parkı direnişini sürdürenlere Batman’dan bir selam göndermek ve nefes mücadelesi verenlere karşı, 3 gündür yüzlerce yaralıyla sonuçlanan ve devam eden birinci Taksim AVM savaşı saldırısını kınamak için toplandıklarını söyledi.

Hükümet ve başbakana seslenen Çiftçi, “Şafak vakti saldırılarla, baskınlarla, gözaltılarla bu halkı susturamadınız, susturamazsınız. Bu halkın direnişini ve var olma mücadelesini kıramazsınız. Bizler demokratik cumhuriyet, adalet, özgürlük derken sizler bu ülkeyi gaz cumhuriyetine çeviremezsiniz, buna izin vermeyeceğiz.” dedi.

Basın açıklaması sonrasında kalabalık grup Atatürk parkına girerek burada oturma eylemi gerçekleştirdi.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye'de Coronavirus kaynaklı günlük can kaybı ve vaka sayısında düşüş sürüyorTürkiye'de Coronavirus kaynaklı günlük can kaybı ve vaka sayısında düşüş sürüyorMalatya'da Kernek Meydanı aslına uygun hale getirme çalışmalarına başlandıMalatya'da Kernek Meydanı aslına uygun hale getirme çalışmalarına başlandıBingöl'de kar yağışı nedeniyle 198 köy yolu ulaşıma kapandıBingöl'de kar yağışı nedeniyle 198 köy yolu ulaşıma kapandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş, İslam'ı hedef alan Yunan Başpiskoposu'nu kınadıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş, İslam'ı hedef alan Yunan Başpiskoposu'nu kınadıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Mardin Yolu'nda yenileme çalışmalarına başlıyorDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Mardin Yolu'nda yenileme çalışmalarına başlıyor
SIRADAKİ HABER