HaberlerGündemSuriyeli öğrencilere kışlık giyim ve gıda yardımı dağıtıldı

Suriyeli öğrencilere kışlık giyim ve gıda yardımı dağıtıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Gaziantep Şubesi iş birliğinde Suriye’de yaşayan üniversite öğrencilerine ve çocuklara 100 mont, 500 ayakkabı, 100 gıda kolisi, bin maske ve oyuncak dağıtıldı.

Suriyeli öğrencilere kışlık giyim ve gıda yardımı dağıtıldı

Suriye’nin Afrin kentinde eğitim gören üniversite öğrencilerine ve çocuklara yardımları Gaziantep’ten giden ekip dağıttı.

Yardım ekibinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanı Zekeriya Efiloğlu, Afrin Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Habib Özkan, TÜGVA Gaziantep Şube Başkanı Mahmut Tekin, TÜGVA Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Satıcı ve yönetim kurulu üyeleri, Azez Eğitim Fakültesi ve Afrin Eğitim Fakültesi’ni ziyaret etti.

Yardım kamyonunun öğrencilere ulaştırılmasının ardından öğrencilerle sohbet eden Büyükşehir Belediye Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanı Efiloğlu, ihtiyaç durumunda sınır ötesinde de Suriyeli öğrencilerin yanlarında olduklarını vurguladı.

Afrin Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Habib Özkan ise yardımlar için teşekkür ederek sürekli olarak destek beklediklerini söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER