HaberlerGündemSuriyeli Miniklere Kızamık Aşısı Yapıldı

Suriyeli Miniklere Kızamık Aşısı Yapıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Suriyeli misafirler Bilgi Merkezi’nde eğitim gören miniklere kızamık aşısı yapıldı.

Suriyeli Miniklere Kızamık Aşısı Yapıldı
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Suriyeli misafirler Bilgi Merkezi’nde eğitim gören miniklere kızamık aşısı yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetler Daire Başkanlığı ile Gaziantep Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen taramadan yaklaşık 600 ilköğretim öğrencisi faydalandı. Aşı taramasında Büyükşehir Sağlık Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilileri ve Halkı Sağlığı Müdürlüğünden doktor ve hemşireler de hazır bulundular. Genel sağlık kontrollerinin yanı sıra minik öğrencilerin bulaşıcı hastalıklara karşı kızamık aşıları da yapıldı. Bazı öğrenciler gerekli tetkikleri yapılmak üzere hastaneye sevk edilirken, bazı öğrenciler için de ilaç tedavisi başlatıldı. Suriyeli minik öğrencilerin aileleri, imkansızlıktan dolayı sağlık olanaklarından faydalanamadıklarını, kendilerine böyle bir imkanı sunan Büyükşehir Belediyesi ve Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ettiler.

İLGİLİ HABERLER

İstanbul'da PKK operasyonu: 8 gözaltıİstanbul'da PKK operasyonu: 8 gözaltıWhatsApp geri adım attı: Gizlilik sözleşmesinin tarihini ertelediWhatsApp geri adım attı: Gizlilik sözleşmesinin tarihini ertelediPervari'de yoğun kar yağışından kapanan 12 köyün yolu ulaşıma açıldıPervari'de yoğun kar yağışından kapanan 12 köyün yolu ulaşıma açıldıİş yerinden para kasasını çalan kişi eski çalışan çıktıİş yerinden para kasasını çalan kişi eski çalışan çıktıİletişim Başkanı Altun, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları telin ettiİletişim Başkanı Altun, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları telin etti
SIRADAKİ HABER