HaberlerGündemSuriyeli çocukların çadırda buruk bayramı

Suriyeli çocukların çadırda buruk bayramı

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Ankara’ya gelen bir grup Suriyeli aile, çocukları ile birlikte Ramazan Bayramı'nı çadırda hüzünle karşıladı. Dikmen semtindeki boş bir araziye parasını verip birkaç çadır kuran aileler, hurda toplayarak hayatta kalma mücadelesi verdiklerini anlattı. Suriyeli çocuklar çadırların önünde gazetecilerin kendilerini görüntülemesini eğlence haline getirdi. Kadınların ise bayram telaşından uzak bir ağacın altında çaresiz bekleyişleri gözlendi.

Suriyeli çocukların çadırda buruk bayramı
Suriye’deki iç savaştan kaçarak Ankara’ya gelen bir grup Suriyeli aile, çocukları ile birlikte Ramazan Bayramı'nı çadırda hüzünle karşıladı.

Dikmen semtindeki boş bir araziye parasını verip birkaç çadır kuran aileler, hurda toplayarak hayatta kalma mücadelesi verdiklerini anlattı. Suriyeli çocuklar çadırların önünde gazetecilerin kendilerini görüntülemesini eğlence haline getirdi. Kadınların ise bayram telaşından uzak bir ağacın altında çaresiz bekleyişleri gözlendi.

Bir akrabalarının yardımıyla iki ay önce Ankara’ya geldiklerini anlatan Suriyeli bir baba, asıl mesleğinin terzilik olduğunu ancak burada yapamadığı için hurda toplamak durumunda kaldıklarını söyledi. Halep’ten geldiğini dile getiren aile, bayramın Türkiye’de nasıl geçtiği sorusuna, "Herkesin devleti iyidir. Suriye bugün düzelse yarın gideriz." dedi. Derme çatma çadırların önünde duran Suriye plakalı araçlar ise dikkat çekti.

İLGİLİ HABERLER

Meteorolojiden bazı bölgelere "kuvvetli rüzgâr ve fırtına" uyarısıMeteorolojiden bazı bölgelere "kuvvetli rüzgâr ve fırtına" uyarısıTSK'nın Aden Körfezi'ndeki görev süresi uzatıldıTSK'nın Aden Körfezi'ndeki görev süresi uzatıldıAİÇÜ Rektörü Karabulut ile SERKA Genel Sekreteri Taşdemir protokol imzaladıAİÇÜ Rektörü Karabulut ile SERKA Genel Sekreteri Taşdemir protokol imzaladıMalatya için şiddetli rüzgâr ve fırtına uyarısıMalatya için şiddetli rüzgâr ve fırtına uyarısıMeteoroloji'den 10 il için çığ uyarıMeteoroloji'den 10 il için çığ uyarı
SIRADAKİ HABER