HaberlerGündemSuriyeli anne oğluna kavuşmak istiyor

Suriyeli anne oğluna kavuşmak istiyor

Rahatsızlanan eşinin tedavisi için 12 yaşındaki doğuştan bedensel engelli olan kızı ile Türkiye'ye gelen Suriyeli anne, 4 yıldır göremediği oğluna kavuşmak istiyor.

Suriyeli anne oğluna kavuşmak istiyor

2017 yılında hasta olan eşi Abdulkadir’in tedavisi için 12 yaşındaki doğuştan bedensel engelli olan kızı Nur ile Türkiye’ye sığınan Rahma Al Borum, 4 yıldır göremediği ve Suriye’nin El Bab kentinde yaşayan 26 yaşındaki oğlu Ali’ye kavuşmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Türkiye’deki yetkililerden yardım istiyor.

Hasta eşi ve engelli kızı ile 4 yıldır Gaziantep’te çok zor şartlar altında hayatlarını sürdürmeye çalışan Rahma Al Borum’un tek hayali yıllardır ayrı kaldığı oğluna kavuşmak.

Eşinin tedavi süreci devam ettiği için ülkesine geri dönemeyen Borum, son zamanlarda da El Bab’da meydana gelen bombalı saldırılardan dolayı oğlu için endişeleniyor.

Defalarca oğlunu Türkiye’ye getirmek için girişimlerde bulunsa da bir sonuç elde edemediğini belirten Borum, gözyaşları içinde İLKHA muhabirine, yıllardır ayrı kaldığı evladına kavuşmanın hayaliyle yanıp tutuştuğunu söyledi.

Suriye’ye dönmesi halinde yeniden Türkiye'ye gelmesinin çok zor olduğunu ifade eden Borum, eşinin hasta ve kızının da bedensel engelli olduğu için çok zorlandığını belirtti.

Suriyeli anne oğluna kavuşmak istiyor

Çalışan kimseleri olmadığı için oğlunun Türkiye’ye gelmesini isteyen Borum, bu konuda yetkililerden yardım istediğini ifade etti.

Çaresiz bir şekilde oğluna kavuşacağı günün hayali ile zorda olsa hayata tutunmaya çalıştığını belirten Borum, “Oğlum 2 yıldır Türkiye’ye gelmek istiyor. Fakat şu anda Türkiye’ye geçişlere izin verilmediği için oğlum Türkiye’ye gelemiyor. Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere diğer yetkililerden oğlum için yardım istiyorum. Allah rızası için oğlumun Türkiye’ye gelmesi için bana yardım etsinler.” dedi.

“Anne yüreği dayanamıyorum”

Suriye'de iken eşinin hastalandığını anlatan Borum, “Eşimi hastaneye götürdüm ve bizi Türkiye'ye gönderdiler. Eşim aylarca tedavi gördü ve tedavi süreci devam ediyor. Oğlum Ali Suriye'de, ben de Türkiye'de kaldım. Uzun bir süredir oğlumu göremiyorum. Bayramlarda bile oğlum yanımda olmadı. Oğlumdan ayrı kalmaya dayanamıyorum. Anne yüreği dayanamıyorum, sürekli ağlıyorum. Bu süreçte benim çektiğimi bir Allah bir de ben bilirim. Yıllardır yüreğim yanıyor. Allah hiç kimsenin yüreğini yakmasın ve bu duruma düşürmesin.” şeklinde konuştu.

Suriyeli anne oğluna kavuşmak istiyor

“Oğlum yanımızda olsa bize yardımcı olur”

Kızı Nur’un bedensel engelli olduğu için okula götüremediğini belirten Borum, “Kızım bu süreçte hem okuldan hem de arkadaşlarından geri kaldı. Bende belimden rahatsız olduğum için tekerlekli sandalye ile çok zorlanıyoruz. Oğlum yanımızda olsa en azından bize yardımcı olur. Kızımı okula götürür getirir. Babasına hastaneye götürür. Geçimimizi zor sağlıyoruz. Oğlum en azından çalışır ve bize de bakar.” diye konuştu.

“Oğluma kavuştuğumda dünyalar benim olacaktır”

Oğlundan ayrı kaldığı için çok zorlandığını ve oğlunu çok özlediğini belirten Borum, “Sürekli oğlumun gelmesini bekliyorum. Hep oğlumu hayal ediyorum. Oğluma kavuşmak için her şeye razıyım. Oğlum için bize yardımcı olunmasını istiyorum. Oğlumun Suriye'den getirilmesini umut ediyorum. Çünkü ben eşime ve çocuklarıma bakmakta zorlanıyorum. Oğlum bize bakabilir ve bana yardımcı olabilir. Oğluma kavuştuğumda dünyalar benim olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Oğlunun kendilerini çok özlediğini belirten Borum, oğlu ile ancak telefon üzerinden görüşebildiğini ve bu şekilde hasret giderdiklerini ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER