HaberlerGündemSuriye'ye 300 tır insani yardım malzemesi gönderildi

Suriye'ye 300 tır insani yardım malzemesi gönderildi

​Türkiye'nin 81 ilinden aynı anda yola çıkan ve insani yardım malzemesi taşıyan 300 tır, Suriye'deki savaş mağduru insanlara ulaştırılacak.

Suriye'ye 300 tır insani yardım malzemesi gönderildi

İHH tarafından 81 ilde hazırlanan 300 tır insani yardım malzemesi, Suriye'deki savaş mağduru insanlara ulaştırılmak amacıyla bugün saat 11.00'de yola çıktı.

Adıyaman İHH adına patates yüklü tır Nevşehir'den dualarla uğurlandı.

İHH yetkilileri tarafından yapılan açıklamada "Suriye’de uzun yıllardır devam eden savaş sebebiyle yüz binlerce insan yardıma muhtaç halde hayatına devam ediyor. Kışın gelmesiyle kamplarda yaşam daha zor hale gelecek. Coronavirus'ün bütün dünyada arttığı bu zor günlerde, Suriye’de kış mevsimi artık daha tehlikeli. Çadırların ısınması, çocukların kışlık kıyafetleriyle oyunlar oynaması için İHH İnsani Yardım Vakfı harekete geçiyor. Suriye’de bugüne kadar milyonlarca kişiye yardım ulaştıran İHH, şimdi de 'Rotamız İyilik, Yükümüz İnsanlık' diyerek zor şartlarda kışı geçirmek zorunda kalan Suriyeliler için bir yardım kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde 81 ilden yüzlerce insani yardım tırı Suriye için hareket etti." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER