HaberlerGündemŞüphe üzeri durdurulan tırda 218 kaçak göçmen yakalandı

Şüphe üzeri durdurulan tırda 218 kaçak göçmen yakalandı

Van'ın Erciş ilçesinde yol kontrolü sırasında bir tırda yapılan aramada, 142'si Afganistan, 33'ü Pakistan ve 43'ü Bangladeş uyruklu olmak üzere toplam 218 yasa dışı göçmen yakalandı.

Şüphe üzeri durdurulan tırda 218 kaçak göçmen yakalandı

Konuyla ilgili Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Erciş ilçesi Haydarbey Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Şeker Fabrikası kavşağında, saat 23.30 sıralarında icra edilen yol kontrol ve arama faaliyeti esnasında Van yönünden Erciş istikametine seyir halinde bulunan tırın şüphe üzerine durdurularak arama yapıldığı belirtildi.

Yapılan aramada, tırın römork bölümünde 142'si Afganistan, 33'ü Pakistan ve 43'ü Bangladeş uyruklu olmak üzere toplam 218 yasa dışı göçmenin yakalandığı, gözaltına alınan tır şoförüyle ilgili adli tahkikatının başlatıldığı bildirildi.

Tırda yakalanan düzensiz göçmenlerin adli ve idari işlemlerinin tamamlanmasının ardından Van İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezine teslim edilecekleri kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER